Podhale Region

Poniedziałek, 24 wrzesień 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 24 Wrz 2018 2pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Wypoczynek i turystyka Orawskie lato pełne atrakcji

Reklama

Społeczeństwo

Orawskie lato pełne atrakcji

JAN 7890

GMINA JABŁONKA. Festyn „Wyszechradzka Watra” zdominował sobotnie popołudnie i wieczór tegorocznego XXVII Orawskiego lata, sztandarowej imprezy letniej jabłonczańskiej gminy. Z kolei niedziela była wypełniona pasterskimi konkursami, występami zespołów i wręczeniem nagrody wójta Antoniego Karlaka.

W sobotę na plenerowej scenie wystąpiły zespoły regionalne z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. W koncercie udział wzięły zespoły: „ Małolipnicanie”, z Lipnicy Małej, „Tibor Németh” z Nagymányok na Węgrzech, „Kičera” z Lendaku na Słowacji oraz Jan Karpiel-Bułecka i Przyjaciele z Zakopanego. Z kolei wieczorem koncert dały „Baciary”.

Natomiast w niedzielę na stadionie sportowym rozpoczęła się największa plenerowa impreza tego lata. Najpierw zagrała orkiestra dęta OSP z Jabłonki, a zaraz potem zagrały Trombity rodziny Haniaczyków i zaprezentowały się orawskie muzyki.

Na scenę - jak co roku – zostali zaproszeni przez wójta goście, a było ich sporo. Dziękowali oni wójtowi Antoniemu Karlakowi za gościnność, przyjaźń i współpracę. Głos zabrali obaj połowie Edward Siarka i Jan Duda. Wystąpiła też radna województwa małopolskiego Barbara Dziwisz oraz starosta nowotarski Krzysztof Faber i wójt sąsiedniej orawskiej gminy Lipnica Wielka - Bogusław Jazowski. Oczywiście głos zabrali i włodarze miast i gmin partnerskich i Józef Spiszak, współorganizator Targów Kultury Ludowej w Krakowie.

Wójt Antoni Karlak już po raz 12 wręczył tzw. Nagrody Wójta Gminy Jabłonka „Pasterski Róg”. W tym roku laureatem został zespół „Rombań” z Chyżnego. Nagrodę w imieniu zespołu odebrał Mariusz Stefko, kierownik zespołu. Na scenę został też zaproszony wieloletni kierownik zespołu Jan Łaciak, który go założył przed 40 laty.

A potem zaśpiewał i zatańczył Dziecięcy Zespół Regionalny „Małe Podhale”. Zaprezentowały się też zespoły: „Małolipnicka Rodzina Kolpinga” z Lipnicy Małej, „Rombań” z Chyżnego, „Skalniok” z Zubrzycy Górnej, „Koliba” z Orawki oraz Zespół wokalny z Wolborza.

Były jak co roku konkursy pasterskie: popisy hajduków, wspinanie się na pal i konkurs „masło moje masło”.

Gwiazdą XXVII Orawskiego Lata był Mateusz Ziółko.

FOT. Jan Ciepliński

 Tutaj duża galeria zdjęć z soboty

Tutaj duża galeria zdjęć z niedzieli

Tutaj relacja z piątku

Tutaj relacja z czwartku

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama