Podhale Region

Piątek, 26 maj 2017

Ostatnia aktualizacjaCz, 25 Maj 2017 8pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Religia

Reklama

Społeczeństwo

Metropolita Krakowski abp. Marek Jędraszewski poświęcił uczelnianą kaplicę (aktualizacja)

NOWY TARG. Dzisiaj ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski poświęcił kaplicę w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu. Nosi ona od teraz wezwanie błogosławioDSC04393nego Piotra Jerzego Frassatiego, beatyfikowanego przez papieża św. Jana Pawła II 20 maja 1990 roku na placu św. Piotra w Rzymie, patrona młodzieży, studentów, ludzi gór i Akcji Katolickiej.

Umysły ludzkie podnosi, ubogaca i uszlachetnia

Ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski mówi o kaplicy, która zostanie poświarcybjedraszewskięcona w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu.

Ks. kard. Stanisław Dziwisz w Rabie Wyżnej

RABA WYŻNA. Mieszkańcy gminy, parafianie parafii p.w. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, a także władze gminy na czele z wójtem Andrzejem Dziwiszem oraz przedstawiciele wielu organizacji witali ks. kDSC 0020 wynikardynała Stanisława Dziwisza w jego rodzinnej gminie. Podziękowali mu też za pomoc, wsparcie, pielgrzymowanie i spotkania, także te w Watykanie.

Trzeba umieć uzasadnić czemu wierzę...

GMINA NOWY TARG. Arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski wizytoDSC04282wał dziś parafię p.w. Św. Michała Archanioła w Ostrowsku. Była to pierwsza wizytacja kanoniczna nowego arcybiskupa na Podhalu. - Umocnij nas w wierze przez słowo i błogosławieństwo – mówił do arcybiskupa ks. proboszcz Jan Jakubiec.

Maturzyści zawierzyli matury u Gaździny Podhala (aktualizacja tekstu)

LUDŹMIERZ. Dzisiaj już tradycyjnie tegoroczni maturzyści nawiedzili sanktuarium Matki BoDSC04161żej |Królowej Podhala. U stóp Podhalańskiej Gaździny zawierzyli swój egzamin dojrzałości. Przyjęli też błogosławieństwo z nałożeniem rąk od kapłanów. 

50 lat Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym - po raz 22 na Jasnej Górze

CZĘSTOCHOWA/PODHALE. Także wspólnoty w Podhala wzięły udział w XXII Ogólnopolskim CzuwaIMG 20170520 085208niu na Jasnej Górze katolickiej Odnowy w Duchu Świętym, która w tym roku ma jubileusz 50. W piątek było spotkanie dla kilku tysięcy animatorów i liderów wspólnot. Z kolei w sobotę były wszystkie wspólnoty z Polski, wśród nich nie zabrało obu wspólnot z Nowego Targu, czyli „Światła Taboru” i „Drogi Świętej” oraz wspólnoty z Łapsz Niżnych „W sercu Maryi”.

Otwarte Uwielbienie, czyli… pomódlmy się muzyką

koncuw17NOWY TARG. Zwycięstwo nad śmiercią, zwycięstwo nad grzechem, triumf nadziei, triumf dobra nad złem – głosiły w niedzielne popołudnie muzyka i śpiew podczas Koncertu Uwielbienia. Wszystkich ludzi dobrej woli i otwartych serc zaprosiła na to religijno-muzyczne wydarzenie do parku wspólnota Dziewiczy Orszak Baranka, działająca przy parafii Św. Katarzyny.

Warto zawierzyć Bogu - mówił śp. ks. Tadeusz Juchas (aktualizacja)

LUDŻMIERZ. Uroczystą mszą świętą upamiętniono 3 rocznicę śmierci ks. prałaDSC04200ta Tadeusza Juchasa. Tuż po Eucharystii procesja ze zniczami i kwiatami udała się na cmentarz – miejsce pochówku ks. kustosza.

Gość Grupy PAMIĘĆ - ks. Dariusz Oko: gender – mieszanka marksizmu i pornografii

Oko17NOWY TARG. Zainteresowanie wizytą w Nowym Targu jednego z najbardziej medialnych i zarazem kontrowersyjnych duchownych – ks. dra Dariusza Oko, było tak duże, że w sali na piętrze Miejskiego Ośrodka Kultury trzeba było dostawiać ławki. Dwugodzinne spotkanie zorganizowane przez Grupę Mieszkańców PAMIĘĆ przebiegło spokojnie, a gość w koloratce komplementował całe Podhale jako „ostoję polskości”.

Papieska Majówka w sanktuarium na Bachledówce

GMINA CZARNY DUNAJEC. Po raz 14 w Sanktuarium Maryjnym na Bachledówce w Czerwiennem odbyła się Papieska Majówka. W Konkursie Góralskiej Pieśni Religijnej, skierowany do solistówImage3, duetów i grup śpiewaczych z całego Podhala, Orawy, Spisza i Pienin, wzięło udział 51 uczestników.

Święto Miłosierdzia Bożego z aktem Zawierzenia Świata

ŁAGIEWNIKI. Mieszkańcy Podhala, także licznie uczestniczyli w nabożeństwach Święta MiłosierdIMG 20170423 113848zia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Widać było nowotarżan, zakopiańczyków oraz górali z podhalańskich wiosek.

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama