Podhale Region

Czwartek, 23 listopad 2017

Ostatnia aktualizacjaŚr, 22 Lis 2017 10pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Religia Środa Popielcowa - Nawracajmy się i pokutujmy

Reklama

Społeczeństwo

Środa Popielcowa - Nawracajmy się i pokutujmy

DSC 1757 wynik

LUDŹMIERZ. Dziś Środa Popielcowa. Rozpoczyna ona Wielki Post trwający 40 dni przed Wielkanocą. To bardzo ważne święto w życiu każdego katolika. Wierni już od rana uczestniczą w nabożeństwach. Kapłani posypują ich głowy popiołem na znak pokuty i nawrócenia.

Obowiązuje nas dziś post ścisły co do ilości pokarmu. Możemy spożyć jedynie 3 posiłki w tym 1 do syta. Post jest też jakościowy, a więc od pokarmów mięsnych. Warto pamiętać, że post ścisły obowiązuje pod grzechem ciężkim osoby od 18 do 60 roku życia.

Dziś w sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala msza święta jeszcze o godzinie 17 z nowenną do MBL oraz w Długopolu o 17.

Warto pamiętać, że Wielki Post trwa 40, ale z wyłączeniem niedziel. Podczas Środy Popielcowej głowy wiernych są posypywanie popiołem, pochodzącym z palm poświęconych w Niedzielę Wielkanocną. Kapłan mówi wówczas: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Tradycja ta trwa od VIII wieku, jednak dopiero w wieku XI papież Urban II zwyczaj ten wprowadził w całym Kościele.

Okres pokuty ma za zadanie przygotować wiernych do uczestnictwa w Misterium Paschalnym Chrystusa.

Tutaj zdjęcia

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama