Podhale Region

Wtorek, 21 listopad 2017

Ostatnia aktualizacjaWt, 21 Lis 2017 4am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Religia O. Jerzy Jacek Twaróg - ponownie rektorem Polskiej Misji Katolickiej w Argentynie

Reklama

Społeczeństwo

O. Jerzy Jacek Twaróg - ponownie rektorem Polskiej Misji Katolickiej w Argentynie

otwar17

MARTIN CORONADO. Podczas Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie pochodzący z Nowego Targu O. Jerzy Jacek Twaróg ofm. został mianowany Rektorem Polskiej Misji Katolickiej w Argentynie na kolejną kadencję: 2017 – 2022.

O. Jerzy Jacek Twaróg (bernardyn), ur. w 1967 roku, w Nowym Targu, święcenia kapłańskie otrzymał z rąk Kardynała Mariana Jaworskiego w 1993 roku. Od 1996 roku pracuje w polskim duszpasterstwie w Argentynie.
W latach 1998 – 2008 był Przełożonym Polskiego Ośrodka Katolickiego OO. Franciszkanów (Bernardynów) w Martin Coronado – Buenos Aires. Od maja 2007 roku pełni funkcję Rektora Polskiej Misji Katolickiej w Argentynie. W grudniu 2015 roku został wybrany do Rady Kapłańskiej w Diecezji San Martin (Buenos Aires) na okres 2015 – 2019.

- Starał się będę, by polonijne organizacje na argentyńskiej ziemi łączyły Polaków w jedno – mówi O. Jerzy Twaróg. - Ośmielam się prosić Wszystkich moich Rodaków o modlitewne wsparcie, abym jak najlepiej wypełniał moją służbę i misję w rozbudzaniu i podtrzymywaniu wśród Polaków mieszkających w Argentynie miłości do Chrystusa i Ojczyzny.

Na podstawie nowego Schematyzmu Duchowieństwa Polskiego w Argentynie (2017) na misjach w Ojczyźnie Papieża Franciszka – pracuje: 1 Biskup, 92 polskich kapłanów, 1 brat zakonny i 29 sióstr zakonnych.

O. Jacek Twaróg jest Honorowym Ambasadorem Miasta Nowego Targu.

Fot. ze strony internetowej Związku Polaków w Argentynie

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama