Podhale Region

Środa, 20 wrzesień 2017

Ostatnia aktualizacjaWt, 19 Wrz 2017 9am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Religia Ks. kard. Stanisław Dziwisz w Rabie Wyżnej

Reklama

Społeczeństwo

Ks. kard. Stanisław Dziwisz w Rabie Wyżnej

DSC 0020 wynik
DSC 0061 wynik
DSC 0093 wynik
DSC 0167 wynik
DSC 0220 wynik
RABA WYŻNA. Mieszkańcy gminy, parafianie parafii p.w. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, a także władze gminy na czele z wójtem Andrzejem Dziwiszem oraz przedstawiciele wielu organizacji witali ks. kardynała Stanisława Dziwisza w jego rodzinnej gminie. Podziękowali mu też za pomoc, wsparcie, pielgrzymowanie i spotkania, także te w Watykanie.
 
Licznie uczestniczyli rabianie w specjalnej koncelebrowanej mszy świętej z udziałem rabiańskich chórów i muzyki. Tuż po niej wszyscy spotkali się w rodzinnej atmosferze w sali widowiskowej Domu Strażaka. To tam wójt Andrzej Dziwisz wraz z przewodniczącą Rady Gminy Alicją Targosz wręczyli ks. kardynałowi podarek i podziękowania. 
 
- Dziękujemy za życzliwość ludzi dobrej woli, którzy za Twoim pośrednictwem znaleźli się w Rabie Wyżnej i którzy ofiarowali nam pomoc – mówił wójt Andrzej Dziwisz. Przypomniał, że ks. kardynał towarzyszył przez lata Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, dzięki czemu rabianie spotykali się z papieżem Świętym Janem Pawłem II podczas licznych pielgrzymek i wyjazdów organizowanych przez parafię i szkoły.
 
- Wiele inicjatyw powstało dzięki Twojemu osobistemu zaangażowaniu: Dom Św. Siostry Faustyny, który służy chorym całej  archidiecezji krakowskiej, nowoczesny obiekt Gimnazjum im. Ojca Św. Jana Pawła II wraz z zapleczem sportowym oraz Gminną Biblioteką. Wyrażamy wdzięczność za pomoc w powstaniu Krzyża „Milenijnego” upamiętniającego Rok Wielkiego Jubileuszu oraz stacje Drogi Krzyżowej. Dzięki Twojej inicjatywie odbudowano „Drogę Solidarności” łączącą Orawę z Gminą Raba Wyżna – wyliczał wójt Andrzej Dziwisz.
 
Księdzu Kardynałowi dziękowali także gimnazjaliści oraz przedstawiciele licznych działających na terenie gminy organizacji. 
 
 
Zdjęcia Marcin Franczak
 
Poniżej publikujemy całą treść podziękowania dla ks. kard. Stanisława Dziwisza.
 
„Bogatym nie jest ten, kto posiada lecz ten kto daje”
Jan Paweł II
Eminencjo,
Czcigodny Księże Kardynale …
Drogi Rodaku…
 
Wójt Gminy Raba Wyżna Andrzej Dziwisz wraz z Mieszkańcami składa Waszej Eminencji gorące podziękowania za wsparcie i pomoc jaką otrzymywaliśmy dla społeczności naszej gminy. Dziękujemy za życzliwość ludzi dobrej woli, którzy za Twoim pośrednictwem znaleźli się w Rabie Wyżnej i którzy ofiarowali nam pomoc. 
 
Przez te lata, w których towarzyszyłeś Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II przyjmowałeś w Watykanie naszych mieszkańców na spotkania z Piotrem naszych czasów podczas licznych pielgrzymek i wyjazdów organizowanych przez parafię i szkoły. Dziękujemy.
 
Wiele inicjatyw powstało dzięki Twojemu osobistemu zaangażowaniu: Dom Św. Siostry Faustyny, który służy chorym całej  archidiecezji krakowskiej, nowoczesny obiekt Gimnazjum im. Ojca Św. Jana Pawła II wraz z zapleczem sportowym oraz Gminną Biblioteką. Wyrażamy wdzięczność za pomoc w powstaniu Krzyża „Milenijnego” upamiętniającego Rok Wielkiego Jubileuszu oraz stacje Drogi Krzyżowej. Dzięki Twojej inicjatywie odbudowano „Drogę Solidarności” łączącą Orawę z Gminą Raba Wyżna. 
 
Księże Kardynale, dziękujemy Ci, że byłeś i będziesz z nami. Dziękujemy za pielgrzymowanie z Ojcem Świętym po naszej Małej Ojczyźnie. Dla upamiętnienia tych miejsc powstały liczne tablice i pomniki: kaplica św. Huberta na Polanie Jana Pawła II, Kaplica Trzeciego Upadku u sióstr na Łysej Górze i wiele innych.
 
Za Twoją pracę i starania o naszą gminę. Bóg Zapłać.
Jednocześnie życzymy zdrowia i wszelkich Łask Bożych 
 
za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II.
 
Andrzej Dziwisz - Wójt Gminy
Raba Wyżna, 7 maja 2017 roku
 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama