Podhale Region

Niedziela, 22 lipiec 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 24 Lip 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Religia Spotkanie opłatkowe w Jabłonce

Reklama

Społeczeństwo

Spotkanie opłatkowe w Jabłonce

JAN 8451

GMINA JABŁONKA. Uroczyście świętowano doroczne spotkanie opłatkowe w Centrum Kultury Górnej Orawy. Był koncert kolęd w wykonaniu Gabrieli Grzybacz, Katarzyny Waberskiej i Zuzanny Garbaruk który wprowadził wszystkich gości i mieszkańców Orawy w wyjątkowy nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Były życzenia, przemówienia i nagrody.

Jak każdego roku została wręczana jest nagroda Wójta Gminy Jabłonka za działania dla dobra drugiego człowieka. Decyzją Kapituły, laureatami tego szczególnego wyróżnienia zostali: ks. kanonik Adam Leśniak, Irena Grobarczyk, Bolesław Bogacz, Jan Kott i Jan Łaciak.

Następnie przy wigilijnym stole zasiedli: Wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak, Przewodniczący Rady Gminy Jabłonka Eugeniusz Moniak, proboszcz Jabłonki ks.Dziekan Kazimierz Czepiel, ks. Proboszcz Jabłonki - Bory Grzegorz Łomzik, ks. Proboszcz parafii Chyżne o. Andrzej Mikołajczyk, ks. Proboszcz Podwilka Kazimierz Gunia, ks. Proboszcz Lipnicy Małej Piotr Grotowski, ks. Adam Leśniak i ks. Stanisław Koziana.

Do wigilijnego stołu, ze „światełkiem betlejemskim”, przybyli przedstawiciele najmłodszego pokolenia Orawian. Z bożonarodzeniowymi życzeniami do zebranych zwrócił się Wójt Antoni Karlak oraz Przewodniczący Rady Gminy Eugeniusz Moniak. Najważniejszą częścią spotkania było przełamanie się opłatkiem, który jest symbolem zgody i pojednania. Wspólna modlitwa poprzedziła łamanie się opłatkiem. Ksiądz Grzegorz Łomzik odczytał Ewangelię, ks. Dziekan Kazimierz Czepiel wygłosił Słowo Boże i życzył wszystkim nade wszystko wiary i jedności.

Orawskiemu spotkaniu opłatkowemu, które poprowadziła Grażyna Karlak towarzyszyła radosna i życzliwa atmosfera.

Fot. Jan Ciepliński Tutaj zdjęcia

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama