Podhale Region

Wtorek, 23 październik 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 22 Paź 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Religia Motocykliści u Królowej Podhala

Reklama

Społeczeństwo

Motocykliści u Królowej Podhala

DSC 6962

LUDŹMIERZ. Po raz piąty spotkali się w sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala motocykliści z różnych wspólnot i zrzeszeń. Tak rozpoczęli sezon motocyklowy.

Eucharystię koncelebrowało 3 kapłanów prosząc Gaździnę Podhala o bezpieczne drogi dla nich i dla tych, których na nich spotykają.

Ks. Tomasz Stec w homilii przypomniał najnowsze postanowienia Episkopatu Polski dotyczące jeżdżących na motorach. Duch i Prawda. jakże ważne jest zauważenie najbliższych, pomoc, rozmowa, a dopiero potem odpalenie maszyny. Bo liczy się to, co duchowe. Druga sprawa to zgodność słów z rzeczywistością - ściągnięcie masek pozoranctwa. Nie granie twardziela zawsze i wszędzie. Trzeba nam być jak patron dnia dzisiejszego - kończył kaznodzieja - jak św. Józef: jasny, przeźroczysty, czysty, klarowny. nigdy nie ściemniał.

W sumie w sanktuarium było blisko 300 maszyn, a motocykliści byli w skórach i z emblematami. Po mszy świętej poświęcił je ks. Karol z Miętustwa. A motocykliści po złożeniu kwiatów i światełka pamięci przy figurze św. Jana Pawła II zrobili rundę honorową wokół Ogrodu, wokół ołtarza i wyjechały z Ludźmierza.

Tutaj strona sanktuarium z informacją

A tutaj zdjęcia

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama