Podhale Region

Niedziela, 16 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaSo, 15 Gru 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Religia Msza u św. Huberta na polanie Jana Pawła II

Reklama

Społeczeństwo

Msza u św. Huberta na polanie Jana Pawła II

DSC 0024

GMINA RABA WYŻNA. W intencji dobrego i bezpiecznego wypoczynku i o błogosławieństwo Boże na czas wakacji, urlopów i początku sezonu turystycznego modlono się na polanie Jana Pawła II w kaplicy św. Huberta. Nabożeństwo było też sprawowane w intencji tych, którzy pracują w lasach oraz śp. Beaty Kacwin, nauczycielki, która co roku wraz z uczniami bywała na tej polanie, by się modlić.

- Podziękowaliśmy tego dnia za jej Bożą radość wśród nas – mówiła Paulina Arendarczyk, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodych w Rabie Wyżnej.

W polowej mszy świętej pomimo deszczowej pogody, udział wzięli licznie młodzi rabianie, a także ci nieco starsi i ich goście. Po mszy świętej było wspólne biesiadowanie. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowało Podhale Region.  

Kaplica św. Huberta w uroczysku Jamna położonym na terenie leśnictwa Raba Wyżna i nadleśnictwa Nowy Targ została poświęcona we wrześniu 2006 roku przez ks. kard. Stanisława Dziwisza. Był to dar od myśliwych i leśników. Powstała ona bowiem z inicjatywy nowotarskiego koła łowieckiego „Głuszec” i leśników.

W uroczystym jej poświęceniu wówczas licznie wzięli udział mieszkańcy rabiańskiej gminy, młodzież oraz przede wszystkim myśliwi i leśnicy wraz ze sztandarami. Był wówczas też ks. Henryk Paśko, ówczesny kapelana leśników i nadleśników z parafii p.w. Św. Jadwigi Królowej z Nowego Targu.

To wtedy, o czym warto przypomnieć, ks. kard. Stanisław Dziwisz do zbudowanej sporych rozmiarów kapliczki przekazał wyjątkowy dar - płaskorzeźbę przedstawiającą św. Huberta wraz z jeleniem.

Polana na której stanęła kaplica jest położona na jednym z papieskich szlaków, przecinających rabiańską gminę i dlatego została ona nazwana przez metropolitę krakowskiego - polaną Ojca Świętego Jana Pawła II. To tu On bowiem często bywał wędrując jeszcze, jako metropolita krakowski ks. kard. Karol Wojtyła wraz ze swym osobistym sekretarzem wówczas młodym ks. Stanisławem Dziwiszem.

Pomysł na zbudowanie kaplicy - jak wspominał wówczas nadleśniczy nadleśnictwa Nowym Targ Roman Latoń - zrodził się w 2004 roku. Była to już kolejna siódma kaplica św. Huberta postawiona z inicjatywy kół łowieckich z terenu nadleśnictwa Nowy Targ.

Budowę największej kaplicy na polanie im. Ojca Świętego Jana Pawła II sfinansowało w całości koło łowieckie „Głuszec” z Nowego Targu. Plac pod nią przekazało natomiast nowotarskie nadleśnictwo. To ono utwardziło też teren pod budowę. Kaplica św. Huberta stylem nawiązuje do pasterskiego szałasu.

Tutaj duża galeria zdjęć

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama