Podhale Region

Niedziela, 9 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 09 Gru 2018 11pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Religia Od Królowej Podhala pielgrzymują do Królowej Polski

Reklama

Społeczeństwo

Od Królowej Podhala pielgrzymują do Królowej Polski

DSC01006

LUDŹMIERZ. Dzisiaj 37 Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę – „Strumieniu odsłoń mi tajemnicę swego początku” ruszyła z Bachledówki i z Nowego Targu. Nowotarscy pielgrzymi uroczysta msze świętą na rozpoczęcie pielgrzymiego szlaku mieli w sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu.

Kustosz sanktuarium ks. Jerzy Filek prosił pielgrzymów, aby w swych intencjach pamiętali o ojczynie w stulecie odzyskania niepodległości. – Dziś mamy św. Brygidy, a to patronka Europy módlmy się, aby wiara na nowo utrwaliła się w Europie – mówił ks. proboszcz.

W mszy św. koncelebrowanej udział wzięli liczni kapłani, kilku z nich ruszyło do Królowej Polski pielgrzymim szlakiem.

Kazanie głosił ks. prałat Mieczysław Łukaszczyk. Nawiązał on do świętej Brygidy, która pomimo, że była królową nie zapominała o modlitwie, modliła się zaś nie tylko z najbliższymi, ale i całą służbą zamku. Przypomniał, iż mimo żyła 70 lat wiele zrobiła dla kościoła. To ona jest założycielką zgromadzenia sióstr brygidek.

Wspomniał też o pielgrzymce krzyżowej, która ruszy pod Ameryce Północnej Zjednoczonych. Z północy na południe przejdzie od Kanady aż do Florydę Wojciech Jakowiec, a z a od Meksyku na wschód ruszy Roman Zięba. Hasłem pielgrzymki tej są słowa z dziennika św. Faustyny: Nie patrz na grzechy nasze, ale na ufność naszą.

Na zakończenie ks. prałat w swej homilii prosiła, by pielgrzymi pamiętali o drugim przykazaniu. – Nie mogę patrzeć, jak matka denerwując się przeklina nad wózkiem dziecka. Ona oddaje je tak w ręce diabła. Już do Mojżesza Bóg mówił: wybieraj przekleństwo, albo błogosławieństwo. Dlatego was proszę pamiętajcie nie przeklinajcie, a jak już to zrobicie spójżcie na krzyż i przepraszajcie Boga.

Jutro ruszają grupy pielgrzymki góralskiej z Rabki – Zdroju i z Orawy. Wszystkie grupy połączą się na trasie.

Tutaj zdjęcia

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama