Podhale Region

Piątek, 22 czerwiec 2018

Ostatnia aktualizacjaCz, 21 Cze 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Nasze sprawy Nie ryzykuj raka piersi - zrób mammografię

Reklama

Społeczeństwo

Nie ryzykuj raka piersi - zrób mammografię

20161011 121324 wynik
20161011 121332 wynik

Tekst sponsorowany. NOWY TARG. Zupełnie bezpłatne badania mammograficzne kobiety w wieku od 50 roku życia mogą wykonać w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu. Program profilaktyki raka piersi szpital realizuje w ramach umowy z NFZ.

Nowotwory w Polsce stanowią drugą co do częstości przyczynę zgonów. U kobiet, wśród nowotworów złośliwych, rak piersi jest jednym z najczęściej występujących, stanowiąc blisko 23% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe. Ryzyko zachorowania na ten typ nowotworu wzrasta wraz z wiekiem- blisko 80% zachorowań na raka piersi występuje po 50 roku życia. Sama etiologia raka sutka, mimo licznych prac i analiz, nadal nie jest dostatecznie jasna. Coraz częściej jednakże, jako czynnik ryzyka wskazuje się uwarunkowania genetyczne. W Polsce ok. 10% przypadków raka piersi występuje u kobiet, u których stwierdzono mutację w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2.

Tak jak w przypadku większości nowotworów, istotnym czynnikiem wpływającym na wyniki leczenia raka piersi jest wykrycie nowotworu w jak najwcześniejszym stadium rozwoju. Wykrycie nowotworu jest możliwe poprzez wykonanie badania mammograficznego, które umożliwia detekcję ok. 90-95% zmian i - jak wynika z wieloletnich badań przesiewowych, prowadzonych w krajach zachodnich - zastosowanie tej metody pozwala obniżyć śmiertelność kobiet z powodu raka piersi o 25-30%.

Program profilaktyki raka piersi, realizowany w ramach umowy z NFZ w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu, umożliwia kobietom wykonanie bezpłatnego badania mammograficznego. Do wykonania badania nie jest konieczne posiadanie skierowania od lekarza, wystarczy zarejestrować się w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej. Z bezpłatnych badań mogą skorzystać kobiety:
1) w wieku 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie miały wykonywanych badań mammograficznych w ramach programu,
2) w wieku 50 do 69 lat, u których wystąpił rak piersi wśród członków rodziny (u matki, siostry lub córki) lub mutacje w obrębie genów BRCA 1 lub BRCA 2, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miały wykonywanych badań mammograficznych w ramach programu.

Programem nie są objęte kobiety, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.
Zachęcamy do skorzystania z badań!

Rejestracja w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej
Tel. 18 263 3507

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama