Podhale Region

Środa, 20 wrzesień 2017

Ostatnia aktualizacjaWt, 19 Wrz 2017 9am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Nasze sprawy Foxterierka Basia skutecznie szuka narkotyków

Reklama

Społeczeństwo

Foxterierka Basia skutecznie szuka narkotyków

13 wynik
24 wynik
25 wynik
27 wynik
super 9 wynik

POWIAT TATRZAŃSKI. 13-letnia sympatyczna foxterierka począwszy od 2005 roku pełni służbę w placówce Straży Granicznej w Zakopanem Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Jej specjalnością jest wyszukiwanie narkotyków, a jej cechą szczególną jest przyjacielskie usposobienie.

- Basia to jeden z dwunastu, a zarazem najstarszy pies służbowy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. W trakcie 12 - letniej służby (długoletniej, jak na psa służbowego), Basia ujawniała ok. 35 kg substancji narkotycznych i psychotropowych. Kilkadziesiąt razy uczestniczyła w działaniach prowadzonych przez Straż Graniczną, jak również przez służby współdziałające, takie jak Policja, czy Żandarmeria Wojskowa – wyjaśnia kpt. SG Dorota Kądziołka, rzecznik prasowy Komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.

Rzeczniczka zapewnia, że wykrywanie substancji narkotycznych, to nie jedyna płaszczyzna działalności służbowej sympatycznej foxterierki.
- Z jej udziałem przeprowadzono bardzo liczne prelekcje dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. W trakcie spotkań przybliżano tematykę związaną z zagrożeniami płynącymi z posiadania i zażywania narkotyków. Uczestniczyła też często w pokazach tresury psów służbowych, promując pozytywny wizerunek Straży Granicznej.

Podkreśla, że na co dzień, zarówno w służbie, jak i poza nią, towarzyszy jej Stanisław – przewodnik psa służbowego z Placówki SG w Zakopanem – jednej z placówek Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. - Czas poza służbą Basia spędza w domu przewodnika, gdzie jest traktowana jako jeden z domowników.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama