Podhale Region

Czwartek, 27 lipiec 2017

Ostatnia aktualizacjaŚr, 26 Lip 2017 10pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Nasze sprawy Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu Informuje, że od lipca 2017 r. rusza projekt BEZPŁATNEGO BADANIA JELITA GRUBEGO

Reklama

Społeczeństwo

Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu Informuje, że od lipca 2017 r. rusza projekt BEZPŁATNEGO BADANIA JELITA GRUBEGO

Tekst promocyjny. NOWY TARG. Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu Informuje, że od lipca 2017r. rusza projekt fszpitrok1inansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 pn. „Popularyzacja badań kolonoskopowych i podniesienie świadomości w zakresie profilaktyki raka jelita grubego wśród mieszkańców powiatu nowotarskiego przez Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu”.

BEZPŁATNE BADANIE JELITA GRUBEGO

Które obejmuje;

  1. Osoby w wieku 50-65 lat

  2. Osoby w wieku 40-49, które maja krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego

  3. Osoby w wieku 25-49 z rodzin, w których wystąpił dziedziczny rak jelita nie związany z polipowatością- potwierdzony wynikiem z poradni genetycznej

  • WYKONANIE BADANIA W ZNIECZULENIU

Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu

UL. Szpitalna 14

34-400 Nowy Targ

Pracownia Endoskopii, Rejestracja telefoniczna na godzinę pod numerem Tel. 18 263 39 10

Podstawą do wykonania bezpłatnego badania jest wypełnienie ankiety rekrutacyjnej osobiście lub przez lekarza prowadzącego. Ankieta jest dostępna w Ośrodkach zdrowia lub na stronie internetowej Szpitala.

Program realizowany jest dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020

Celem projektu jest podniesienie świadomości w zakresie profilaktyki raka jelita grubego i przełamanie barier powstrzymujących pacjentów z grupy docelowej przed badaniem przesiewowym na terenie powiatu nowotarskiego poprzez przeprowadzenie kampanii informacyjnej, wykonanie kolonoskopii u 1400 pacjentów i aktywizacja 45 lekarzy POZ do dnia 31.05.2019 r.

Główne rezultaty projektu to zwiększenie liczby osób, które dzięki realizacji projektu zgłosiły się na badania przesiewowe raka jelita grubego.

Całkowita wartość Projektu: 1 056 883,80 zł

Kwota dofinansowania: 1 004 039,60 zł

Wkład własny Beneficjenta: 52 844,20 zł

20170614szpital loga

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama