Podhale Region

Piątek, 15 grudzień 2017

Ostatnia aktualizacjaCz, 14 Gru 2017 9pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Nasze sprawy Maskotki „Misie ratownisie” dla strażaków

Reklama

Społeczeństwo

Maskotki „Misie ratownisie” dla strażaków

unnamed 2 wynik
unnamed 1 wynik
unnamed 3 wynik
unnamed 4 wynik

ORAWA. Maskotki „Misie ratownisie” otrzymały dwie jednostki ratowniczo – gaśnicze z Nowego Targu i Rabki-Zdroju. Teraz przekażą one „Misie” wszystkim jednostkom działającym na terenie powiatu nowotarskiego.

Akcja pod nazwą „Misie Ratownisie” prowadzona była w trakcie IX Memoriału im. Grzogorza Wesołowskiego. To wówczas pomysłodawcy oficjalnie przekazali je strażakom. Podkreślają oni, że akcja powstała bardzo spontanicznie bowiem podczas jednej z rozmów Jakuba Dyrcza, jednego z organizatorów Memoriału z Mateuszem Lichosytem i Kamilem Bodziochem. – Postanowiliśmy, aby przy Memoriale Grzegorza Wesołowskiego przeprowadzić dodatkową akcję pomocową i tak obok zbiórki krwi pojawiła się zbiórka „Misiów Ratownisiów”, jak ją nazwaliśmy, biorąc za wzór akcję „Miś Ratownik” – komentuje jeden z organizatorów Jakub Dyrcz.

Pomysłodawcy akcji zbiórkę przeprowadzili na terenie szkół tych miejscowości, w których odbywa się turniej, a więc w: Piekielniku, Załucznem, Lipnicy Wielkiej oraz w Jabłonce. Podkreślają oni, że dzięki zainteresowaniu dyrekcji okolicznych szkół , akcja została rozszerzona także na inne miejscowości Podhala i Orawy. To dzięki temu udało się zebrać aż 3 tysiące pluszowych zabawek.

- Nasza akcja spotkała się z gorącym i serdecznym przyjęciem strażaków. Komendant Powiatowy PSP w Nowym Targu mł. bryg. Mariusz Łaciak uczestniczył w przekazaniu miśków i serdecznie dziękował nam za przeprowadzenie akcji – podkreślają organizatorzy. Dodają oni, że zarówno organizatorzy, jak i strażacy mają nadzieję, że miśki nie będą musiały być często używane, jednak, gdy już zajdzie taka potrzeba pomogą poszkodowanym dzieciom opanować stres, który towarzyszy wypadkom i innym zdarzeniom losowym podczas których najmniejsi mogą być poszkodowanymi.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama