Podhale Region

Środa, 25 kwiecień 2018

Ostatnia aktualizacjaŚr, 25 Kwi 2018 1pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Nasze sprawy Urząd Marszałkowski szuka imienia dla pociągu Kolei Małopolskich Kraków – Zakopane

Reklama

Społeczeństwo

Urząd Marszałkowski szuka imienia dla pociągu Kolei Małopolskich Kraków – Zakopane

impuls na stacji 1 wynik

PODHALE. Abstrakcyjna nazwa czy imię znanego sportowca, malarza, pisarza lub innej wybitnej osoby, która związana jest z Podhalem? Masz pomysł, jak powinien nazywać się przyspieszony pociąg Kolei Małopolskich, który już wkrótce wróci na trasę Kraków - Zakopane? Jeśli tak, nie czekaj i już dziś podziel się nim z nami na fanpage'u Małopolski na Facebooku. Liczymy na Twoją pomysłowość!

40 nowoczesnych pociągów – tyle pojazdów posiada obecnie Województwo Małopolskie. W II połowie przyszłego roku tabor kolejowy Małopolski uzupełnią 4 nowe pociągi, wyposażone nie tylko w klimatyzację i bezpłatny internet, ale także udogodnienia wybrane przez pasażerów w sondzie. Zaskoczyli nas Państwo swoją kreatywnością, wierzymy, że nie zabraknie jej także teraz. Już dziś szukamy bowiem imienia dla weekendowego pociągu Kolei Małopolskich z Krakowa do Zakopanego, który wznowi swoje kursowanie 30 czerwca. Wymóg jest tylko jeden – ma być to osoba, zjawisko lub rzecz bezsprzecznie kojarzona z górami i Podhalem. Swoimi pomysłami podzielcie się z nami już dziś na fanpage’u Małopolski na Facebooku!

Przypomnijmy, że już 27 kwietnia rusza Podhalańska Kolej Regionalna. Od tego dnia mieszkańcy i turyści, którzy chcą szybko i komfortowo dostać się z Nowego Targu do Zakopanego będą mieli do dyspozycji nie 8 (jak do tej pory) lecz 30 kursów dziennie. Co więcej, pociągi odjeżdżać będą co ok. 60 minut. Jednak zanim pociągi Podhalańskiej Kolei Regionalnej rozpoczną regularne kursy, w sobotę 21 kwietnia zapraszamy na bezpłatne przejazdy promocyjne pociągiem Województwa Małopolskiego, który dwukrotnie przemierzy trasę z Nowego Targu do Zakopanego zatrzymując się na stacjach w Szaflarach, Białym Dunajcu i Poroninie.

A tu dwa dni temu pisaliśmy o Podhalańskiej Kolei Regionalnej

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama