Podhale Region

Poniedziałek, 22 październik 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 22 Paź 2018 8pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Nasze sprawy 100 lip na 100- lecie odzyskania niepodległości

Reklama

Społeczeństwo

100 lip na 100- lecie odzyskania niepodległości

DSC 2472

LIPNICA WIELKA. 3 Maja uroczyście obchodzono Święto 3 Maja w potrójnym wymiarze: święto narodowe upamiętniające uchwalenie konstytucji w 1791 roku, święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz Dzień Strażaka.

Z tej okazji odbyła się w obu parafiach naszej gminy uroczysta Msza Święta za Ojczyznę i Strażaków. Po Mszy Świętej dalsza uroczystość miała miejsce na niezwykle urokliwie położonej Marysinej Polanie. Tam przedstawiciele różnych grup społecznych naszej gminy (np. byłe i obecne władze gminy i kierownicy, przedstwiciele kościelni, społecznosć szkolna, najstarsi mieszkańcy, radni, sołtysi, strażacy, przedstawiciele sportu i kultury, społecznicy, mieszkańcy itd.) oraz zaproszeni goście posadzili 100 lip na 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Goście dopisali i pogoda dopisała więc 100 lip udało się posadzić przy wyjątkowych warunkach i bardzo sprawnie. Uroczyście przygrywała do tego Strażacka Orkiestra Dęta z Lipnicy Wielkiej. Całość miała niezwykle sympatyczną atmosferę. Miejsce posadzenia lip również nie jest przypadkowe - opodal bowiem planowane jest w niedalekiej przyszłości postawienie widokowej wieży. Dlaczego? Kto był w tym miejscu ten wie... krajobraz po prostu oczarowuje... na razie stanął tam "moj" w bardzo patriotycznym charakterze. Na wieży zostanie umieszczona tablica zawierająca nazwiska osób, które lipkę zasadziły.

K.K.

Fot. Bronek Kowalczyk Tutaj zdjęcia

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama