Podhale Region

Poniedziałek, 22 październik 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 22 Paź 2018 8pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Nasze sprawy List do redakcji w sprawie Strefy Relaksu

Reklama

Społeczeństwo

List do redakcji w sprawie Strefy Relaksu

20180504 105524 wynik
20180504 115042 wynik
20180504 113425 wynik

NOWY TARG. Mieszkaniec miasta przysłał list do redakcji z prośbą o publikację. Dotyczy on tzw. strefy relaksu. Publikujemy go w całości wraz z wybranymi otrzymanymi zdjęciami.

Drodzy Państwo,
pragnę podzielić się wrażeniami po dzisiejszej wizycie w „Nowotarskiej Strefie Relaksu”. Nie wiem jak się ma projekt z Budżetu Obywatelskiego do jego realizacji (może jest jakieś kryterium które mówi, że owszem, zrealizujemy ale inaczej) ale to co zastałem na miejscu... no niby jest, z nazwy podobne, ale do projektu przedstawionego w internecie mu daleko. Może to niedokończona budowa jeszcze... Żeby nie przedłużać wypunktuję (za projektem z BO):
• WC: brak
• komunikacja: są trakty wysypane kamyczkami po których da się chodzić (wózek bez pompowanych kół grzęźnie – widziałem jak się ludzie z nim męczyli. Ponadto kamienie mieszają się z piaskiem z placu zabaw.
• trawnik/trawy ozdobne: brak. Najpierw myślałem, że w miejsca przewidziane na trawniki zostanie wyłożona trawa z rolki ale zauważyłem ślady po nasionach (ptaki zjadły, wiatr przewiał), więc to tyle jeżeli chodzi o trawnik
• taras kompozytowy: brak
• kosze na śmieci: są, ładne, aczkolwiek przepełnione
• oświetlenie pionowe: brak
• stojak na rowery 15m.: zastanawia mnie to „m.” Miejsc? Metrów? Nieważne- jest ale ani taki długi, ani na tyle jednośladów
• ławeczki: są. Ładne, nowe, wydają się solidne.
I. boisko – siatkówka plażowa: jest (wprawdzie bez siatki i linii ale jest)
II. mini siłownia: brak
III. Street Workout: jest (chociaż brak kółek do podciągania się – są łańcuchy i puste karabińczyki – albo trzeba przynieść swoje albo były i ktoś „pożyczył”)
IV. boisko streetball: brak
V. mobilna czytelnia z siedziskami: jest ale bez książek – rozumiem, że się rozkręci, natomiast siedziska... nadają się do kształtowania prawidłowej postawy siedzącej. Na pewno nie do spędzenia więcej niż 3min z książką.
VI. plaża miejska: poniekąd jest. W końcu jest piasek wokół placu zabaw.
VII. altana z grillem: połowicznie – jest grill, osobne 4 ruszty, bardzo pomysłowo. Altany brak.
VIII. Plac zabaw: jest... stateczek zamiast zapowiadanego ogromnego statku
IX. Stalowe rury na hamaki: brak
• drzewa iglaste: brak
• drzewa liściaste: kilka starych, nowych nasadzeń brak.

Podsumowując i uprzedzając komentarze – nie narzekam – cieszę się, że takie miejsce powstało, szkoda tylko, że zupełnie inne niż zapowiadano.

Pytania:
• Jeżeli projekt pokazywany w internecie wygrał, to dlaczego realizacja jest zupełnie inna?
• Jeżeli zabrakło pieniędzy na realizację projektu, dlaczego nie zrealizowano go częściowo zamiast budować byle jak? Czy nie można było na Radzie Miasta poruszyć tego tematu i zwrócić się o dodatkowe środki na ten cel?
• Jeżeli budżet był niewystarczający na realizację projektu to jak to możliwe, że wygrywa projekt niemożliwy do zrealizowania?

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,
Mieszkaniec

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama