Podhale Region

Czwartek, 15 listopad 2018

Ostatnia aktualizacjaŚr, 14 Lis 2018 9pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Nasze sprawy Budżet Obywatelski 2019 – V edycja. Zgłoszenia od 11. czerwca do 16. lipca

Reklama

Społeczeństwo

Budżet Obywatelski 2019 – V edycja. Zgłoszenia od 11. czerwca do 16. lipca

budopb181
budob182

NOWY TARG. Rusza kolejna, piąta już edycja Budżetu Obywatelskiego. W roku bieżącym mieszkańcy naszego Miasta od 11. czerwca do 16. lipca mogą zgłaszać do edycji 2019 te propozycje zadań, które według nich najbardziej odpowiadają potrzebom mieszkańców. Zgłaszane zadania muszą być zgodne z prawem, ogólnodostępne, zlokalizowane na terenie stanowiącym własność Miasta Nowy Targ, a w przypadku zadań inwestycyjnych, możliwe do wykonania w jednym roku budżetowym.

Na „Budżet Obywatelski 2019” przeznaczono, jak dotychczas, 1 milion zł, z czego na okręg ogólnomiejski 300 tys. zł, a na okręgi lokalne po 150 tys. zł.

Harmonogram działań oraz Regulamin Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 zostały już przyjęte Zarządzeniami Burmistrza Miasta.

Formularze dostępne są na stronie internetowej miasta oraz na stronie www.obywatelski.nowytarg.pl. Ponadto można je pobrać:

- w Urzędzie Miasta (w Biurze Obsługi Mieszkańców),
- w Ratuszu (w Punkcie Informacji Turystycznej),
- w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w jej filiach,
- w Miejskim Ośrodku Kultury,
- w kasach Pływalni Miejskiej.

Uprawnionymi do zgłaszania zadań i głosowania są mieszkańcy Miasta Nowy Targ, którzy najpóźniej w dniu złożenia wniosku o realizację zadania ukończyli 16-ty rok życia. Każde zgłoszone zadanie, zarówno w okręgu ogólnomiejskim, jak i w lokalnym, wymaga poparcia co najmniej 30 mieszkańców Miasta Nowy Targ, którzy ukończyli 16-ty rok życia. Poparcie wyrażane jest w formie własnoręcznego podpisu na liście poparcia konkretnego zadania. Każdy mieszkaniec miasta może złożyć lub poprzeć więcej niż jeden projekt zadania.

Urząd Miasta zaprasza na spotkania informacyjno-konsultacyjne, które odbędą się w dniach:

12. czerwca na Kowańcu, w Szkole Podstawowej nr 3,
14. czerwca na Niwie, w Szkole Podstawowej nr 4,
18. czerwca w Szkole Podstawowej nr 11 na pl. Ery,
21. czerwca w Sali Obrad Urzędu Miasta, ul. Krzywa 1.
Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godzinie 17.00.

Głosowanie odbywać się będzie od 11. września do 1. października. Głosować będzie można drogą elektroniczną – formularze do głosowania dostępne będą w okresie głosowania na stronie internetowej www.obywatelski.nowytarg.pl. Ponadto głosować będzie można również tradycyjnie, wrzucając wypełnioną Kartę do głosowania w tych samych punktach, w których można było pobierać formularze zgłoszeniowe. Głosować będzie można też poprzez przekazanie wypełnionych kart do głosowania metodą korespondencyjną.

W powyższych punktach będą wydawane pojedyncze formularze do głosowania zainteresowanym mieszkańcom. Nie przewiduje się, jak zdarzało się we wcześniejszych edycjach, wydawanie zainteresowanym nawet kilkuset sztuk kart jednorazowo.
Zwracamy również uwagę, że jedynym administratorem danych osobowych przetwarzanych w ramach Budżetu Obywatelskiego jest Burmistrz Miasta.

Mieszkańców Nowego Targu zachęcamy do aktywnego udziału.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama