Podhale Region

Niedziela, 22 lipiec 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 24 Lip 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Nasze sprawy Uczniowie Ośrodka – uwielbiają disco polo. Dzień Dziecka z „Baciarami”

Reklama

Społeczeństwo

Uczniowie Ośrodka – uwielbiają disco polo. Dzień Dziecka z „Baciarami”

P3030762

NOWY TARG. W nieco późniejszym terminie wychowankowie internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 obchodzili swój Dzień Dziecka, ale warto było czekać. Przyjechała do nich bowiem, sześcioosobowym składem, jedna z najpopularniejszych na Podhalu góralskich kapel disco polo – „Baciary”.

Dla uczniów SOSW występowali już i Trebunie-Tutki, i Megitza, ale „Baciarów” wychowankowie jeszcze nie słyszeli na żywo. Kapelę załatwiła Małgorzata Boczkowska, a wzięci muzycy takiej publiczności odmówić by nie mogli… Co więcej – przyjechawszy z Poronina i z Zębu, przywieźli z sobą dorosłych już absolwentów Ośrodka. Jeden z nich towarzyszył im na perkusji. To pokazało, że „Baciary” mają dla niepełnosprawnych serce otwarte, a jaką zabawę potrafili zafundować wychowankom internatu – przekonali się wszyscy zgromadzeni w jadalni podczas półtoragodzinnego koncertu.

Kapela grała same hity ze swojego repertuaru, a wychowankowie – w wieku od przedszkolnego do 20 lat - nie posiadali się z radości. Pensjonariuszy internatu przyszło na imprezę z „Baciarami” ok. 50-ciu, ale że dołączyło do nich bardzo dużo rodziców – w stołówce bawiło się wyśmienicie ok. 150 osób. Było integracyjnie i fantastycznie, a nastrój poprawiał balującym słodki poczęstunek.

Okazało się, że uczniowie SOSW znają wszystkie piosenki „Baciarów”, bo góralskie disco polo porywa ich najbardziej. Tym lepsza była zabawa. A balowicze – tak wdzięczni, że wzruszający. Jeden z chłopców przyszedł do organizatorki, by powiedzieć, że bawił się najlepiej w życiu, bo „oni byli blisko nas”.

Cieszyli się i rodzice z radości dzieci, cieszył się i dyrektor Ośrodka, Tadeusz Kalata, z tak udanej imprezy na Dzień Dziecka. Kapela „z powerem” i szerokim gestem zostawiła jeszcze płyty w prezencie dla specjalnej publiczności.

"Baciary" w Specjalnym Ośrodku

Fot. Anna Szopińska

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama