Podhale Region

Niedziela, 9 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 09 Gru 2018 11pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Nasze sprawy Złote Żywieckie Serce dla Młodego Podhala!

Reklama

Społeczeństwo

Złote Żywieckie Serce dla Młodego Podhala!

38202759 2011870812196426 7005446342470270976 n

Uczelniany Zespół Góralski Młode Podhale działający przy Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowy Targu brał udział w 55. Tygodniu Kultury Beskidzkiej.

Przez trzy dni pobytu na festiwalu Zespół zaprezentował się na scenach w Wiśle i w Oświęcimiu oraz uczestniczył w 49. Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu. Jest to największa impreza folklorystyczna w Polsce, na którą przybywają górale z całego kraju.

Głównym celem FFGP jest kultywowanie i upowszechnianie bogactwa kultury ludowej wszystkich polskich góralskich grup etnograficznych. W ramach FFGP odbywają się dwa przeglądy konkursowe: regionalnych zespołów pieśni i tańca oraz kapel, grup śpiewaczych, mistrzów z uczniami, solistów śpiewaków i instrumentalistów ludowych. W obu przeglądach główną nagrodą jest Złote Żywieckie Serce.

Młode Podhale wystąpiło z programem „Zielone Świątki”, w którym zaprezentowano zwyczaj związane z Zielonymi Świątkami na Podhalu, a wszystko to było okraszone tradycyjnym śpiewem, tańcem i muzyką.

Po wnikliwiej analizie jury przyznało Zespołowi Młode Podhale Złote Żywieckie Serce. Jest to ogromy sukces, którego fundamentem jest ciężka praca wszystkich członków Zespołu. Jednocześnie Młode Podhale zostało zakwalifikowane do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, gdzie wystąpi w kategorii tradycyjnej.
Również w ramach przeglądu kapel i grup śpiewaczych Młode Podhale może się pochwalić wspaniałymi nagrodami. W kategorii Kapele – 1 miejsce oraz w kategorii Grup śpiewaczych - 2 miejsce.

Zdjęcia Waldemar Kompała Tutaj zdjęcia

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama