Podhale Region

Środa, 19 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaŚr, 19 Gru 2018 9am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Nasze sprawy Bombki z dziecięcymi marzeniami – można już zrywać. A co kryją?

Reklama

Społeczeństwo

Bombki z dziecięcymi marzeniami – można już zrywać. A co kryją?

choinban18

NOWY TARG – POWIAT NOWOTARSKI. Choinki Marzeń zostały ubrane. Szlachetna akcja obejmująca dzieci ze wszystkich szkół na terenie miasta oraz dzieci z naszego powiatu uczęszczające do szkoły Nr 9, odbędzie się po raz czwarty. Bombki z dziecięcymi marzeniami można zrywać w dwóch miejscach, gdzie stanęły choinki – w holu Miejskiego Ośrodka Kultury i w kościele pw. Św. Jana Pawła II.

Dzieci z rodzin w szczególnie trudnej sytuacji znów mogą zostać obdarowane, znów będą miały nadzieję i szansę na spełnienie swoich pragnień. Akcja łączy ludzi gorącego serca z tymi, którzy inaczej daremnie oczekiwaliby świątecznego prezentu.

Choinkę w holu MOK-u ubierali inicjatorzy i współorganizatorzy. Głównymi organizatorami Akcji są Parafia pw. Św. Jana Pawła II oraz pomysłodawczyni – pani Anna Tylka, od wielu lat prezesująca nowotarskiemu Kołu Polskiego Związku Niewidomych i Słabowidzących. Współorganizatorzy to: MOK i Maria Chmielowska Szymoniak, która z grupą uczniów, wolontariuszy, nauczycieli, rodziców przygotowywała bombki na warsztatach decoupage. Patronat i współorganizacja: Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, poseł Edward Siarka. I poseł, i pani wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska-Steg, i starosta Krzysztof Faber krzątali się przy choince w holu MOK-u.

Przygotowanych tego roku 300 baniek jest – jak do tej pory – ilością rekordową. Dzieci opisały swoje marzenia i znalazły się one karteczkach umieszczonych w bańce, zaklejonych banderolą. Podane zostały także imię i wiek. Marzenia zostały wcześniej skrupulatnie sprawdzone i mieszczą się w kwocie około 150 zł.

- Nie są to marzenia wygórowane – mówi Anna Tylka. – Dzieci proszą o słodycze, karty zakupowe do sklepów obuwniczych albo odzieżowych, kredki, przybory albo czekają na niespodzianki. Jeśli decydujemy się spełnić marzenie dziecka, nie możemy zawieść, bo w przeciwnym razie dziecko zostanie bez prezentu na gwiazdkę.

Zapakowane prezenty wraz z naklejoną karteczką trzeba będzie dostarczyć do kościoła Jana Pawła II lub na plebanię kościoła do 16, grudnia. Zostaną tam posegregowane, opisane i dostarczone dzieciom przed świętami.

Fot. Anna Szopińska

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama