choinban18NOWY TARG – POWIAT NOWOTARSKI. Choinki Marzeń zostały ubrane. Szlachetna akcja obejmująca dzieci ze wszystkich szkół na terenie miasta oraz dzieci z naszego powiatu uczęszczające do szkoły Nr 9, odbędzie się po raz czwarty. Bombki z dziecięcymi marzeniami można zrywać w dwóch miejscach, gdzie stanęły choinki – w holu Miejskiego Ośrodka Kultury i w kościele pw. Św. Jana Pawła II.

Dzieci z rodzin w szczególnie trudnej sytuacji znów mogą zostać obdarowane, znów będą miały nadzieję i szansę na spełnienie swoich pragnień. Akcja łączy ludzi gorącego serca z tymi, którzy inaczej daremnie oczekiwaliby świątecznego prezentu.

Choinkę w holu MOK-u ubierali inicjatorzy i współorganizatorzy. Głównymi organizatorami Akcji są Parafia pw. Św. Jana Pawła II oraz pomysłodawczyni – pani Anna Tylka, od wielu lat prezesująca nowotarskiemu Kołu Polskiego Związku Niewidomych i Słabowidzących. Współorganizatorzy to: MOK i Maria Chmielowska Szymoniak, która z grupą uczniów, wolontariuszy, nauczycieli, rodziców przygotowywała bombki na warsztatach decoupage. Patronat i współorganizacja: Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, poseł Edward Siarka. I poseł, i pani wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska-Steg, i starosta Krzysztof Faber krzątali się przy choince w holu MOK-u.

Przygotowanych tego roku 300 baniek jest – jak do tej pory – ilością rekordową. Dzieci opisały swoje marzenia i znalazły się one karteczkach umieszczonych w bańce, zaklejonych banderolą. Podane zostały także imię i wiek. Marzenia zostały wcześniej skrupulatnie sprawdzone i mieszczą się w kwocie około 150 zł.

- Nie są to marzenia wygórowane – mówi Anna Tylka. – Dzieci proszą o słodycze, karty zakupowe do sklepów obuwniczych albo odzieżowych, kredki, przybory albo czekają na niespodzianki. Jeśli decydujemy się spełnić marzenie dziecka, nie możemy zawieść, bo w przeciwnym razie dziecko zostanie bez prezentu na gwiazdkę.

Zapakowane prezenty wraz z naklejoną karteczką trzeba będzie dostarczyć do kościoła Jana Pawła II lub na plebanię kościoła do 16, grudnia. Zostaną tam posegregowane, opisane i dostarczone dzieciom przed świętami.

Fot. Anna Szopińska