kreatjaj19NOWY TARG. Uczestniczyć w szlachetnej inicjatywie Fundacji im. Adama Worwy wszyscy zaproszeni poczytują sobie za zaszczyt. Kreatywny Dzień z Jajem – organizowany po raz czwarty, ponownie w sali konferencyjnej Podhalańskiego Szpitala, jest akcją prawdziwie integracyjną – skupia bowiem i pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, i gości z różnych sfer życia.

Pod okiem i z instruktażem Anny Zgierskiej do malowania i zdobienia styropianowych jaj zasiadła przy stołach zastawionych kanapkami i ciastem ósemka pacjentów ZOL-u. Na swoim mini wózku – promieniał od uśmiechów podopieczny Fundacji, Karol, uczeń „piątki”, zapalony kibic Szarotek, posadzony między ukochanymi hokeistami, na czele z kapitanem pierwszej drużyny. W tym też składzie powstawało misterne wspólne dzieło. Karolowi towarzyszyli również mama i brat.

Gotowe już jajo w niebieskiej tonacji, z policyjnym logo, przyniosła z Komendy rzeczniczka KPP, Dorota Garbacz. Wkrótce dołączył nadleśniczy Roman Latoń, w domu zaprawiony do robienia kraszanek. To jednak inna technika niż decoupage ćwiczony przez instruktorkę.

Reprezentację ZOL-u, liczącego aktualnie 85 pacjentów, wspierały opiekunki i panie z Fundacji. Wdowa po patronie, pani Czesława Worwowa, w domu nigdy nie mając czasu na takie twórcze zajęcia – z tym większą przyjemnością dołączyła do grona malujących, klejących, suszących i zdobiących kokardkami oraz kwiatkami gotowe dzieła. W kreatywną zabawę włączyli się też przedstawiciele mediów i pracowników Szpitala.

P3410413

W ruch poszły nożyczki, biały grunt, bibułkowe serwetki z kolorowymi nadrukami, kleje i lakier. Gotowe jaja były zawieszane na leszczynowym krzaku, który prowadząca biuro Fundacji pani Madzia przywiozła z Bukowiny Tatrzańskiej.   

Zabawa była przednia, ale przede wszystkim ze zbożnym celem. Ozdobne jaja będą licytowane w najbliższy wtorek o godz. 14.00, w ratuszu, a dochód z aukcji przeznaczony jest dla Fundacji im. Adama Worwy, czyli posłuży dobru jej podopiecznych. Kreatywny Dzień z Jajem co roku zasila konto Fundacji kilkoma tysiącami złotych. 

IV Kreatywny Dzień z Jajem

Fot. Anna Szopińska