baciary19POWIAT NOWOTARSKI. Dzień Otwarty Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 i jego internatu to dla wychowanków z całego powiatu zawsze święto pełne zabaw i przyjemności. A drugi już raz gwiazdą wieczoru był występujący charytatywnie zespół „Baciary” - w pełnym, a nawet poszerzonym o braci Mardułów składzie. Tak bawiło się 11 grup mieszkańców internatu – od maluchów po osoby 22 – 23-letnie.

W sali gimnastycznej wychowawcy przygotowali dla nich najpierw gry i zabawy, w których nagrody (maskotki, czekoladki, kosmetyki) były dla wszystkich. Bufet z ciastkami przy wejściu też był zasługą wychowawców i rodziców. Multimedialna prezentacja – dzieło z kolei sił pedagogicznych – pokazywała codzienne życie Ośrodka, który dla wielu wychowanków jest drugim domem.

Największą atrakcją Dnia Otwartego – oczekiwana i witaną bardzo radośnie – był zespół „Baciary”. Kilkuosobowy skład z różnych miejscowości Podtatrza już drugi raz charytatywnie gości ze swoim góralskim disco polo na dorocznej imprezie dla wychowanków internatu, pokazując, jak otwarte ma serce dla niepełnosprawnej młodzieży.

P3370076

Przy ich muzyce, przez dwie godziny, bawiło się w świetlicy ok. 200 osób. Skrzypce, basy, gitary, instrumenty klawiszowe i perkusyjne towarzyszące rytmicznym szlagierom „Baciarów” – jak „Siedem czerwonych róż”, „O, królowo…”, „Lubię śpiewać, lubię tańczyć” itd. – podrywały z ławek wszystkich zgromadzonych w świetlicy, podnosiły ręce do klaskania. Razem z innymi balowali nawet porwani w taneczny wir „wózkowicze”.

Taką radość sprawili 11 grupom mieszkańców internatu ich zaangażowani i serdeczni wychowawcy przy pomocy rodziców. A „Baciary” obiecały, że za rok znów zagrają dla wychowanków Ośrodka. Z ucieszenia takiej publiczności szczególna radość jest i dla nich. 

Dzień Otwarty Ośrodka i internatu

Fot. Anna Szopińska