P3550420NOWY TARG. – Przedtem środki trafiały do elit. Teraz jest inaczej. I mamy kolejną szansę na utrzymanie wzrostu gospodarczego, patriotycznych emocji – mówił Patryk Jaki, poseł PiS i wiceminister sprawiedliwości podczas mitingu Zjednoczonej Prawicy w Nowym Targu. Kolejna jego bytność w stolicy Podhala służyła przede wszystkim zarekomendowaniu posła Edwarda Siarki jako kandydata w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Polecał go jako parlamentarzystę znanego w Warszawie z koncyliacyjności, mającego „dojścia do ministerstw”, dobrze reprezentującego region. Sam kandydat wspomniał szczęśliwie zakończoną batalię o wykup obiektu „Palace” - zakopiańskiej „katowni Podhala” i uruchomienie ośrodka pomocy - jednego z sieci ośrodków Funduszu Sprawiedliwości.   

Uczestnicy spotkania w Państwowej Szkole Muzycznej - z regionalnymi akcentami w postaci góralskiej dziatwy i strojów części przybyłych – dodali do tego obrazu świetnie prowadzone biuro poselskie, skuteczną pomoc w wielu trudnych ludzkich i społecznych sprawach, zaangażowanie w sprawy jednostek OSP, nawet interwencyjne „uratowanie kilkunastu krów” (zagrożonych odebraniem właścicielowi – przyp. red.)

Patryk Jaki – z pozycji patriotycznych - nie omieszkał zgromić ekscesów Klaudii Jachiry, „…która dopuściła się profanacji pomnika Armii Krajowej w Warszawie, czego nie robili nawet starzy komuniści”. Był jednak mile zaskoczony wyjątkowo spokojnym przebiegiem podhalańskiego spotkania Zjednoczonej Prawicy: - To nie będzie krzyków: „ – Łamiecie Konstytucję!”?..

Politycznych konkurentów na spotkaniu rzeczywiście nie było, a nawet, jeśli przyszli – powstrzymali się zarówno od wystąpień, jaki i od zadawania prowokujących pytań.

Nie obyło się jednak bez wyrażenia obaw o losy Janusza Wojciechowskiego – kandydata z ramienia PiS na komisarza ds. rolnictwa – w nieprzychylnym mu Europarlamencie.

Grupą, która specjalnie przybyła na miting Zjednoczonej Prawicy, była natomiast reprezentacja Stowarzyszenia Kupieckiego Nowa Targowica. Z koszykiem darów, wylewnym tekstem, dziękowała ona Patrykowi Jakiemu za umieszczoną w programie PiS zapowiedź całkowitego zniesienia opłat targowych i wspierania rodzimej przedsiębiorczości.

Miting Zjednoczonej Prawicy

Fot. Anna Szopińska