Podhale Region

Piątek, 26 maj 2017

Ostatnia aktualizacjaCz, 25 Maj 2017 8pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Magazyn

Reklama

Społeczeństwo

Zmarł Antoni Pacyga

SPISZ. Zdjęcia były jego pasja, którą potrafił się dzielić z innymi. Od lat dokumentowaA. Pacyga zdjecieł to, co ważnego działo się w Kacwinie. Pan Antoni Pacyga, kacwinianin sercem mocno związany ze Spiszem, mieszkający w Krakowie Nowej Hucie, zmarł w wieku 83 lat. Jego pogrzeb odbył się w Krakowie 5 maja b.r.

Flisacy pielgrzymowali do Starego Sącza

PIENINY. Na doroczną pielgrzymkę wyruszyli flisacy, tym razem do sanktuariuP5.3m św. Kingi w Starym Sączu. Piękny kompleks klasztorny był celem samym w sobie, w minioną niedzielę 23 kwietnia okazał się „w posiadaniu” członków Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich i ich rodzin.

Unikatowy dworek szlachecki perła podhalańskiej kultury wymaga remontu

ŁOPUSZNA. Perła dawnej szlacheckiej kultury na Podhalu, czdworek lopuszna1yli unikatowy dworek szlachecki wraz z zabudowaniami wymaga remontu. Ten niestety będzie bardzo kosztowny. Gmina liczy, iż organ założycielski Tatrzańskiego Muzeum do którego należy łopuszański zabytek, wykupi dwór od spadkobierców i znajdzie fundusze na remont.

7. rocznica narodowej tragedii - wspomnienia z 10 kwietnia 2010 roku

SMOLEŃSK/PODHALE. Dziś już 7. rocznica katastrofy p10 kwietnia 2010 rok Smoleńskrezydenckiego samolotu Tupolew, który leciał wraz z delegacją wybitnych Polaków - a w tym śp. prezydentem Polski Lechem Kaczyńskim wraz z małżonką oraz prezydentem RP na uchodźctwie Ryszardem Kaczorowskim - na o na 70 rocznicę obchodów zbrodni katyńskiej. W całym kraju zapowiedziano dziś uroczystości przypominające tę wielką tragedię Polski i Polaków.

Ksiądz kardynał Dziwisz z Orderem Orła Białego

RABA WYŻNA/KRAKÓW. Ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz, arcybiskup senior Archidiecezji Krakowskiej, rodem z gminy Raba Wyżna został odznaczony Orderem Orła Białego przez prezydenta Andrzeja Dudę w uznan02 1 wynikiu za zasługi dla Rzeczypospolitej Polskiej. W uroczystości, która odbyła się w Kapitularzu Kanoników Metropolitalnych w Królewskiej Katedrze na Wawelu w Krakowie uczestniczyła i rodzina ks. kardynała, a wśród niej wójt Andrzej Dziwisz i radna wojewódzka Barbara Dziwisz.

12 lat od śmierci Świętego Jana Pawła II - związki Polskiego Papieża z Rabą Wyżną

PODHALE. Dziś 12 rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Warto wrócić do wspomnień. Do tych chwil, gdy dziś Święty Polski Papież był tak blisko nas. Szczególne więzy łączyły go z różnymi miejscami Małopolski. Prócz rodzinnych WaDsc02332dowic, czy Krakowa, takim miejsce była i Raba Wyżna, z której pochodził jego osobisty sekretarz - ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Naturalnie o biznesie na przykładzie Rabki

PODHALE. „Naturalnie o biznesie, czyli sztuka dokonywania zmian” to najnowsza książka autorstwa Awizaualizacja ksiazka duzandrzeja Kowalczyka, byłego prezesa Uzdrowiska Rabka S.A. Jest ona o tyle ciekawa, że autor pisze, iż można robić biznes, tak naprawdę nie przejmując się konkurencją. Sporo miejsca poświęca w niej Rabce i Uzdrowisku Rabka S.A. Dzieli się tym, jak to właśnie w tym uzdrowisku zastosował tak zwaną strategię błękitnego oceanu.

Szkoła Podstawowa w Sromowcach Wyżnych obchodzi rocznicę 700.lecia miejscowości

PIENINY. W obchody 700.lecia Sromowiec czyli Przekopu włączyła się - zPrzekop 4a jak najlepszej strony - Szkoła Podstawowa w Sromowcach Wyżnych. W ramach organizowanego cyklu dla uczniów i przez uczniów - w celu zachowania przed zapomnieniem miejscowej kultury i tradycji - przyłączono się do obchodów tak zacnej rocznicy (1317-2017) pod hasłem powrotu do korzeni.

Książka album o kościele ludźmierskim

Kolejna publikacja prof. Andrzeja Skorupy (tekst) i Rafała Monity (zdjęcia) prowadzi tym razem do LudźmLudźmierz okladkaierza, Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej, w powszechnym poczuciu Gaździny Podhala.

Bronek Czech i Helenka Marusarzówna - opowiada Wojciech Szatkowski

ZAKOPANE. „Wieczór w Czerwonym Dworze”, tym razem zdominowali „ Patroni Memoriału im. Bronisława CDSC03352zecha i Heleny Marusarzówny (1946-1994) - sportowcy i patrioci”. To bowiem o nich prelekcje wygłosił Wojciech Szatkowski. W wykładzie uczestniczyli liczni słuchacze, ludzie kultury, sportu i nauki.

Zainaugurowano obchody rocznicy 700. Sromowiec

PIENINY. Uroczystości rozłożone zostały na cały 2017 rok, a rozpoczęto skromnie od piSr 2erwszego w historii opłatka dla seniorów zorganizowanego przez Koła Gospodyń Wiejskich z obu miejscowości – Sromowiec Wyżnych i Niżnych, który odbył się w święto Trzech Króli.

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama