morskie oko KopiowanieREGION. Zakończyła się II edycja akcji Fundusze Europejskie na małopolskich szlakach turystycznych. To dzięki niej zainteresowani mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji w tak atrakcyjnych na mapie turystycznej naszego regionu, jak: w schronisku PTTK nad Morskim Okiem, na Drodze Pienińskiej w Szczawnicy, przy przystani flisackiej w Sromowcach Kątach oraz przy wejściu do Doliny Kościeliskiej oraz na koronie Zapory w Niedzicy.

Punkty informacyjne o funduszach były i w innych miejscach Małopolski np. przy wejściu do Ojcowskiego Parku Narodowego, przy dolnej Stacji Kolejki na Jaworzynę Krynicką, a także na zamku w Nowym Wiśniczu, parku miniatur w Inwałdzie oraz w ruinach zamku w Rytrze.
- Wędrówka z Funduszami Europejskimi po turystycznej mapie Małopolski trwała cały sierpień. W każdym miejscu naszej akcji powstawał specjalny Punkt Informacyjny, w którym konsultanci byli do dyspozycji turystów wędrujących po szlakach Małopolski. Osoby zainteresowane mogły uzyskać informację na temat Funduszy Europejskich, a także otrzymać atrakcyjne materiały promujące tematykę unijną oraz atrakcje turystycznej Małopolski. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs wiedzy na temat Funduszy niedzica1 Kopiowaniesromowce8 Kopiowanieszczawnica1 KopiowanieEuropejskich i Unii Europejskiej. Każdy uczestnik stawał się zwycięzcą i otrzymywał atrakcyjny upominek – wyjaśniają organizatorzy. Warto dodać, że w tym czasie podczas dziesięciu przystanków odwiedziło Punkty Informacyjne o Funduszach Europejskich blisko 1500 osób! Natomiast w ramach wakacyjnych spotkań z porad konsultantów skorzystało ponad 160 osób, zainteresowanych bezpłatnymi konsultacjami na temat możliwości uzyskania dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.
- W kilku etapach naszej akcji towarzyszyli nam przedstawiciele Fundacji Rozwoju Regionu Rabka, Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy Oddział Zamiejscowy w Tarnowie. Wspólne udzielanie konsultacji i promowanie działalności poszczególnych instytucji jest elementem szerszej współpracy między poszczególnymi podmiotami należącymi do sieci Punktów Informacyjnych Fundusze Europejskie w Małopolsce, Krajowego Systemu Usług, Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości, Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Regionalnych Ośrodków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Akcja została zorganizowana przez Fundusze Europejskie przy współudziale Gminy Rytro, Kolei Gondolowej Jaworzyna Krynicka S.A, Muzeum Ziemi Wiśnickiej – Zamek w Wiśniczu, Ojcowskiego Parku Narodowego, Parku Miniatur Inwałd, Pienińskiego Parku Narodowego, Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica S.A..
- Tegoroczna akcja na szlakach pokazała, że zainteresowanie tematyką unijną w Polsce jest duże, a coraz więcej osób ma już doświadczenie w bezpośrednim korzystaniu z Funduszy Europejskich. Nasze Punkty odwiedzali również obcokrajowcy wypoczywający w Małopolsce, których bardzo ciekawiło jakie inwestycje przy wykorzystaniu środków unijnych powstają zarówno w województwie małopolskim, jak i w całej Polsce.
Jeśli znają Państwo ciekawe, warte polecenia miejsca, do których warto zaprosić Punkt Informacyjny w przyszłym roku prosimy o przesyłanie swoich propozycji współpracy. Osobami z którymi można się kontaktować w kwestiach organizacyjnych są: Arkadiusz Szymczyk e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel.: 18 266 13 71 oraz Julita Ewert: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel.: 12 29 90 772.
Mamy nadzieję, iż w przyszłym roku będziemy kontynuować naszą akcję wędrówki z Funduszami Europejskim po turystycznej Małopolsce jeszcze intensywniej, a już teraz zapraszamy do śledzenia naszych inicjatyw i korzystania z usług Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich w Małopolsce. Szczegóły na stronie www.fundusze.malopolska.pl w Zakładce: Punkty Informacyjne.