tablicatawlowiczTATRY. Na symbolicznym cmentarzu na Wiktorówkach odsłonięta zostanie tablica poświecona Jerzemu Tawłowiczowi – przewodnikowi tatrzańskiemu, poecie, fotografikowi.

Jerzy Tawłowicz był charakterystyczną postacią Zakopanego. Mimo że urodził się w Gdańsku, od wielu lat związany był z miastem pod Giewontem oraz Tatrami. Przewodnik górski, poeta, grafik, juror wielu konkursów artystycznych, działający z oddaniem w zakopiańskim Klubie Literackim; publicysta i dziennikarz, stale współpracujący z kilkoma redakcjami, m.in. „Dziennikiem Polskim", udzielający się na amatorskich aktorskich scenach Zakopanego. Jego ostatnim zbiorem wierszy był tomik zatytułowany „Serce z widokiem na Giewont", wydany w 2011 roku. Zmarł w wyniku choroby w lutym bieżącego roku.
Uroczystość odsłonięcia tablicy odbędzie się w niedzielę 23 września na Wiktorówkach. Będzie poprzedzona mszą świętą w intencji Jerzego Tawłowicza, która zostanie odprawiona o godzinie 13.
Symboliczny cmentarz ofiar gór umiejscowiony jest nieopodal sanktuarium na Wiktorówkach. Znajdują się tu tablice poświęcone m.in. wybitnemu himalaiście polskiemu Andrzejowi Zawadzie „Liderowi".