Podhale Region

Poniedziałek, 22 październik 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 22 Paź 2018 8pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Magazyn Flisacy rozpoczęli sezon z wicepremier

Reklama

Społeczeństwo

Flisacy rozpoczęli sezon z wicepremier

20180422 101751 wynik

PIENINY. Dzisiaj został inaugurowany już 186 sezon flisacki. Tym razem jednak w uroczystości, które jak co roku, zorganizowało Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich udział brała wicepremier Beata Szydło wraz z podhalańskimi parlamentarzystami: poseł Anną Paluch, posłem Edwardem Siarką i senatorem Janem Hamerskim.

Uroczysta msza święta była koncelebrowana przez bp. Andrzeja Jeża. Brali w niej jednak udział i inni księża z okolicznych parafii. W homilii ks. bp powiedział flisakom, aby ci zabrali Jezusa na swe łodzie. Podkreślił, że od początku flisacy byli wierni kościołowi. - Błogosławieństwo jest ważne, bowiem tysiące osób korzysta z tej atrakcji turystycznej – mówił i dodał, że ta rzeka Dunajec i jej przełom może stać się niebezpieczny. - Opierając się na profesjonalizmie flisaków, prosimy o dar Bożego błogosławieństwa dla nich i dla wszystkich osób, które korzystają zle.

Biskup tradycyjnie już poświęcił łodzie flisackie przed nowym sezonem, zawierzając zarówno flisaków, jak i turystów Opaczności Bożej.
Warto przypomnieć, że Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich spływ organizuje od 1934 roku, jednak były one już znacznie wcześniej, organizowane je bowiem już w połowie XIX wieku. Spływ rozpoczyna się w Sromowcach Kątach są jednak dwie trasy 18 km i 23 km, pierwszą płynie się 2 godziny 15 minut, a drugą o 30 minut dłużej. W 2017 roku Dunajcem spłynęło 320 tysięcy turystów.

Tutaj zdjęcia

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama