strefakibica 640x427NOWY TARG. Ponad dwa tysiące osób zainaugurowało sezon wakacyjnych imprez w stolicy Podhala. Kibice bawili się w nowotarskiej strefie kibica. Teraz przed namii takie wydarzenia jak Tour de Pologne czy piknik lotniczy.

W Strefie Kibica nie tylko dopingowano piłkarzy Holandii i Portugalii. Zabawa zaczęła się już o godz. 15. Przeprowadzono konkursy piłkarskie, z możliwością sprawdzenia zarówno siły, jak i precyzji strzału piłką. Nie bez znaczenia były też umiejętności wokalne, a także znajomość specjałów kuchni krajów europejskich. Tak więc nie tylko zagorzali kibice piłkarscy mieli okazję wykazać się w strefie kibica. Jedną z konkurencji było też tradycyjne przeciąganie liny.

Mobilna strefa kibica była pierwszą większą imprezą sezonu letniego zorganizowaną przy udziale miasta.

– Czeka nas jeszcze półfinał Małopolskiego Festiwalu Smaku 8 lipca na parkingu przy lodowisku, 14 lipca lotna premia Tour de Pologne na Alejach Tysiąclecia, Piknik Country 5 sierpnia przy torze trialowym, w dniach 18-19 sierpnia piknik lotniczy na lotnisku, a 26 sierpnia piknik organizowany wspólnie z Nowotarską Spółdzielnią Mieszkaniową z okazji 50-lecia jej istnienia – mówi Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji Marcin Jagła podkreślając, że pomiędzy tymi datami odbędzie się jeszcze szereg mniejszych wydarzeń typu koncerty, czy wystawy, natomiast przez całe wakacje trwać będzie akcja dla dzieci pt. „Lato w Mieście”.