tdp2011PODHALE. Ostatnia umowa na organizację Tour de Pologne została podpisana. Na dokumentach swój podpis złożyli Janusz Majcher, burmistrz Zakopanego oraz Czesław Lang, organizator polskiej pętli.

W tym roku najlepsi kolarze szosowi na świecie odwiedzą trzy Podhalańskie miejscowości, będące punktami startu lub mety wyścigu dookoła Polski. 14 lipca przejadą z Rabki – Zdroju do Zakopanego. Następnego dnia przemierzą wierchy wokół Bukowiny Tatrzańskiej.

W czasie gdy tour de Pologne gościć będzie na podhalańskiej ziemi, kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami na drogach.

W Zakopanem 14 lipca na ulicach miasta w godz. 5.30 - 23 nastąpią utrudnienia w ruchu, natomiast w godz. 16 - 19 nastąpi całkowite zamknięcie ulic na trasie wyścigu.


15 lipca w Bukowinie Tatrzańskiej, Poroninie, Białym Dunajcu i Czarnym Dunajcu z utrudnieniami liczyć się trzeba w godzinach 14 – 23, natomiast w godz. 10.00 – 19 nastąpi całkowite zamknięcie ulic na trasie wyścigu.

Ruch drogowy będzie się odbywał zgodnie z komunikatami, o których będziemy informować i będzie regulowany przez służby zabezpieczające, ale tylko zgodnie z kierunkiem jazdy peletonu.


PĘTLE ZAKOPANE
godz. 14. 40 start MINI Tour de Pologne pod Wielką Krokwią, 
godz. 14. 41 start wyścigu na Rynku w Rabce Zdroju
godz. 18. 34 meta wyścigu pod Wielką Krokwią

PĘTLE BUKOWINA TATRZAŃSKA
godz. 9. 40 start Amatorów Bukovina Terma Hotel Spa 
godz. 13. 34 start wyścigu Bukovina Terma Hotel Spa
godz. 18. 29 meta wyścigu Rondo Klin Bukowina