Podhale Region

Piątek, 22 wrzesień 2017

Ostatnia aktualizacjaPt, 22 Wrz 2017 2pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Prywatne Szkoły Średnie im. prof. Venuleta w Nowym Targu Kadeci w Szkole Aspirantów. Jak to jest w komorze dymowej?

Reklama

Społeczeństwo

Kadeci w Szkole Aspirantów. Jak to jest w komorze dymowej?

szkolasp1
szkolasp2
szkolasp3
szkolasp4
szkolasp5

NOWY TARG. Kadeci z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży
w Nowym Targu kolejny raz odwiedzili krakowskich strażaków. Tym razem gościli w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, gdzie mieli możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem komory dymowej.

Celem testów i ćwiczeń doskonalących w komorze dymowej jest przygotowanie oraz sprawdzenie ratowników w zakresie umiejętności prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych w sprzęcie ochrony dróg oddechowych podczas występowania obciążeń psychofizycznych (brak widoczności, zadymienie, wysoka temperatura, ograniczona przestrzeń, hałas).
Przed przystąpieniem do praktycznego przejścia odcinka zbiornikowego, ścieżki dymowej i strefy cieplnej, uczniowie zapoznali się z historią sprzętu ochrony dróg oddechowych, a następnie odbyli ćwiczenia na drabinie bez końca, młocie podciągowym, ergometrze taśmowym i rowerowym.

Korzystając z okazji i gościnności krakowskich strażaków, zwiedzono sąsiadującą
z Ośrodkiem Szkolenia Jednostkę Ratowniczo Gaśniczą nr 4 w Krakowie, specjalizującą się w zakresie ratownictwa technicznego, chemicznego i ekologicznego, które prowadzi specjalistyczna grupa wodno-nurkowa.

Fot. z archiwum Szkoły

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama