Podhale Region

Poniedziałek, 24 wrzesień 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 24 Wrz 2018 9pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Prywatne Szkoły Średnie im. prof. Venuleta w Nowym Targu Kadeci Strażacy poznawali aparaty powietrzne

Reklama

Społeczeństwo

Kadeci Strażacy poznawali aparaty powietrzne

JRGmarz181
JRGmarz182
JRGmarz183
JRGmarz184

NOWY TARG. Zajęcia kadetów w nowotarskiej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej były tym razem poświęcone poznawaniu budowy oraz zasad działania i używania sprzętu ochrony dróg oddechowych.

Pracownia na terenie JRG, wyposażona w kompresor i urządzenia do kontroli sprawności aparatów powietrznych służy wszystkim jednostkom z powiatu. Dzięki temu wyposażeniu można zrozumieć zasadę działania aparatu i pokazać na przyrządach podstawowe jego parametry (ciśnienie w butli, przekładające się na czas przebywania w strefie zadymionej lub skażonej), ciśnienie zredukowane, które dochodzi do automatu oddechowego oraz ciśnienie wewnątrz maski.

Współczesne aparaty oddechowe używane w straży pożarnej to tzw. aparaty nadciśnieniowe (wewnątrz maski panuje zawsze ciśnienie lekko wyższe od atmosferycznego). Dzięki temu praca strażaka w masce jest bezpieczniejsza.

Kadeci strażacy na zajęciach w JRG poznawali właśnie budowę aparatu powietrznego, działanie sygnalizatora bezruchu, sposób zakładania aparatów i zasady pracy w nich. Dzięki temu mieli okazję poczuć się tak, jak strażacy w akcji.

Fot.  zarchiwum Szkoły

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama