Podhale Region

Piątek, 26 maj 2017

Ostatnia aktualizacjaCz, 25 Maj 2017 8pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja

Reklama

Dzieciom i rodzicom o używkach

POWIAT NOWOTARSKI. Spotkanie w rodzicami i uczniami Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana TwIMG 0005 wynikardowskiego w Tylmanowej przeprowadzili dziś policjanci razem z specjalistą Prewencji KWP Kraków asp. szt. Robertem Bretnerem.

Ród Lubomirskich, dobra kuchnia i wyprawa do zamku Lubowla

POWIAT TATRZAŃSKI. Tak w skrócie można by przedstawić dwudP1230832 wynikAdam Kitkowski, TWP, biuro w Zakopanem

Polska, Słowacja, Węgry, Czechy, Ukraina – poznać się i zrozumieć. Międzynarodowa konferencja

konferwyszeh17NOWY TARG – EUROPA. Jesteśmy z jednego kręgu kultury, religii i systemu państwowości. Taka świadomość legła u podstaw międzynarodowej, interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej, poświęconej państwom Europy Środkowej i Środkowo-wschodniej. Przez dwa dni odbywała się ona w nowotarskim ratuszu.

Maturzyści mniej liczą na fart. Grunt to przygotowanie

matura17POWIAT NOWOTARSKI. Rozpoczęte 4. maja egzaminy maturalne potrwają niemal do końca miesiąca. Większość młodzieży nowotarskich szkół podchodzi do nich w poczuciu, że jest dobrze przygotowana. Emocje też jakby mniejsze niż w poprzednich latach, ale matura to wciąż krok w dorosłość i czas wyboru dalszej drogi.

W Światowym Dniu Ziemi. Geotermia jest super! - przynajmniej dla uczniów…

geodzienziem17BAŃSKA NIŻNA. Tradycją Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Geotermia Podhalańska S.A w Światowym Dniu Ziemi jest otwieranie Ciepłowni Geotermalnej w Bańskiej Niżnej dla zwiedzających grup uczniowskich. Pierwszymi gośćmi w tym teoretycznie wiosennym, choć śnieżnym i mroźnym dniu były dwie klasy z nowotarskiej „dwójki” pod opieką swoich nauczycielek.

Ratownicy medyczni w Zasadniczej Szkole Zawodowej

NOWY TARG. W sytuacjach zagrożenia zdrowia, a nawet życia, trzeba szybko wezwać pomoc. O czyP1030053m należy pamiętać wykręcając numer alarmowy? Jak postępować w rozmowie telefonicznej z odpowiednimi służbami? Odpowiedzi na te pytania udzielili podczas kolejnej akcji „Żyjemy bezpiecznie” ratownicy medyczni z COR-MED, którzy w poniedziałkowe popołudnie 08 maja 2017 gościli w Zasadniczej Szkole Zawodowej Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Targu.

Z Gór Skalistych – w polskie Tatry (z przystankiem w „Podhalance”)

parkiusa17COLORADO – NOWY TARG. Z bytności w Tatrzańskim Parku Narodowym przedstawicieli amerykańskiego Parku Narodowego Rocky Mountains w stanie Colorado, skorzystali studenci Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, przede wszystkim młodzie kształcącą się na kierunku „turystyka i rekreacja”.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 5 zaprasza na dzień otwarty.

20170507 szkola zsz5Stoicie Państwo przed wyborem kształcenia przygotowującego Wasze dzieci do przyszłej pracy zawodowej.
Jesteśmy Zasadniczą Szkołą Zawodową Nr 5 w Nowym Targu, która kształci młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim.

Pamiętają o Katyniu i Smoleńsku w rabiańskiej gminie

GMINA RABA WYŻNA. Dzisiaj uroczyście uczczono 7 rocznicę katastrofy smoleńskiej w Szkole Podstawowej w PoIMG 0175 wynikdsarniu, której patronami są Maria i Lech Kaczyńscy. Była okolicznościowa msza święta, zapalono znicze pod tablicą upamiętniającą patronów szkoły, w której znajduje się urna z ziemią, przywieziona z cmentarza w Katyniu.

XVII Potyczki szkolne w Czarnym Dunajcu - Podhale – moja mała ojczyzna

MINA CZARNY DUNAJEC. Po raz 18. odbył się konkurs regionalny Potyczki szkoDSC 0206 wyniklne w Czarnym Dunajcu - Podhale – moja mała ojczyzna, w tym roku pod hasłem „Zabawa, muzyka, taniec, śpiew”. Wydarzenie było w czwartek 27 kwietnia w budynku Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu.

Konkurs profilaktyczny w stolicy górnej Orawy

JABŁONKA. Drugie spotkanie z okazji przedstawienia wyników gminnego konkursu profilaktycznjab konkurs alko2017ego odbyło się w Orawskim Centrum Kultury.

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama