Podhale Region

Środa, 17 styczeń 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 16 Sty 2018 8pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja

Reklama

Nowe studia podyplomowe - Na PPWSZ kierunek FUNKCJONALNOŚĆ i ESTETYKA PRZESTRZENI PUBLICZNEJ

Interdyscyplinarne studia podyplomowe stanowią połączenie teorii i praktyki przygotowującej słuchacza do analizy i oceny funkcjonalności i estetyki otoczenia oraz do podstaw projektowaniPlakat podyplomówka page 001 wynika i kreowania koncepcji zmian w przestrzeni publicznej, a zatem do zaistnienia w sposób merytoryczny w krajobrazie polskiego Podtatrza i innych regionów.

Gabinety profilaktyki zdrowotnej z dotacją

GMINA SZAFLARY. Gmina Szaflary pozyskała dotację z przeznaczeniem na wyposażenGabinet Szkoła Podstawowa Szaflary 1 wynikie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w sprzęt dla wszystkich szkół.

Prywatne stypendia dla uczniów „jedenastki”. Średnia ponad 6,0 – jak oni to robią?..

stypend17NOWY TARG. Termin wręczenia wybijającym się uczniom „jedenastki” Prywatnych Stypendiów Naukowych ustalany jest tak, by mógł je przynieść Mikołaj. Ta miła tradycja Szkoły to forma uhonorowania młodzieży z najlepszymi wynikami w zachowaniu, nauce, konkursach, jednocześnie zachęta dla innych, by starali się o takie rezultaty. 

Rośnie gminne przedszkole w Spytkowicach

SPYTKOWICE. Po długich staraniach władz gminy w końcu up1 wynikdało się pozyskać aż 1 mln złotych dotacji z budżetu państwa na budowę gminnego przedszkola, tak potrzebnego na terenie miejscowości.

W XIV Konkursie Wiedzy o Mieście – triumf gospodarzy

wiedzmiast17NOWY TARG. Czternasty raz w nowotarska „piątka” była organizatorem i gospodarzem Konkursu Wiedzy o Mieście. Jego idea okazuje się niezmiennie popularna wśród uczniów szkół podstawowych, którzy przygotowują się do testowych i zręcznościowych zmagań, pochłaniając zadaną lekturę, także odwiedzając Muzeum Podhalańskie.

„Nieznane i zapomniane miejsca pamięci narodowej” – w obiektywie młodzieży z Nowotarszczyzny

legzagkonk17POWIAT NOWOTARSKI. Wystawę, która gości teraz na parterze Muzeum Podhalańskiego będzie można oglądać do połowy stycznia. Gromadzi ona prace laureatów konkursów plastycznego i fotograficznego pod hasłem „Nieznane i zapominane miejsca pamięci narodowej w Małopolsce i na Podkarpaciu”. Były one częścią programu edukacyjno-naukowego „Zaginiony Legion Piłsudskiego. Kwatera wojenna z lat 1914-1923 w Nowym Targu”. W ratuszu też odbyło się wręczenie nagród laureatom z całego powiatu. Byli to też laureaci naprawdę trudnego testu wiedzy po trzech historycznych wykładach.

Nowe studia podyplomowe na PPWSZ w Nowym Targu - FUNKCJONALNOŚĆ i ESTETYKA PRZESTRZENI PUBLICZNEJ.

20171206ppwsz podyplomowkaNOWY TARG. Interdyscyplinarne studia podyplomowe stanowią połączenie teorii i praktyki przygotowującej słuchacza do analizy i oceny funkcjonalności i estetyki otoczenia oraz do podstaw projektowania i kreowania koncepcji zmian w przestrzeni publicznej, a zatem do zaistnienia w sposób merytoryczny w krajobrazie polskiego Podtatrza i innych regionów.

Komisja Wojewódzka nagrodziła zespół „HYR” oraz Zuzannę Jachymiak

GMINA SZAFLARY. Przed trudnym zadaniem stanął zespół „HYR” zgłaszając swój udział w XIII Przeglądzie Pieśni Patriotycznej „... Niezłomni... Niepokorni... Wyklęci...” w Lubniu. W Przeglądzie udział wzięły zespHYR i ZJ w Lubniu 3 wynikoły i chóry szkół podstawowych i gimnazjów z całego województwa małopolskiego. Silną konkurencję miała również solistka Zuzanna Jachymiak z Zaskala.

Grecja w micie i w realu – oprowadza Maciej Pinkwart

P2900375NOWY TARG. Chodząca encyklopedia wiedzy o Podhalu, egiptolog, historyk, publicysta, dziennikarz, autor powieści, mnóstwa przewodników, słowem człowiek-orkiestra – Maciej Pinkwart, w Galerii „Jatki” uraczył nowotarską publikę pasjonującą opowieścią Grecji.

Inicjatywa na rzecz utworzenia geoparku PIENINY

NOWY TARG. Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu gościła w piątek 8 grudnia 2017DSC07722 roku uczestników spotkania inicjującego działania na rzecz utworzenia geoparku PIENINY na obszarze gmin podhalańskich.

Tadeusz Zapiórkowski – wielkość mądra i skromna

tadzap17NOWY TARG. Zainteresowanie „Galerią Nowotarżan” Marka Fryźlewicza jest tak duże, że Podhalańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk na przyszły rok planuje wydanie drugiego jej tomu. Nim jednak wyjdzie on drukiem – w cyklu galeryjnych spotkań „Mam Wam coś do powiedzenia” autor przybliża kolejne sylwetki zacnych mieszczan i ludzi przybyłych, którzy swoją myślą i pracą budowali historię i rangę miasta w widłach Dunajców.

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama