Podhale Region

Wtorek, 21 luty 2017

Ostatnia aktualizacjaWt, 21 Lut 2017 8am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja

Reklama

Narciarskie szusy w szaflarzańskiej gminie zakończone

SZAFLARY. Już po raz drugi Gmina Szaflary przystąpiła do realizacji projektu nauki jazdy nDSC 0011 Kopiowanie wynika nartach „Jeżdżę z głową – edycja 2017”. Udział w nim wzięło 261 uczniów ze wszystkich szkół w Gminie.

Ferie w Jabłonce pełne atrakcji

JABŁONKA. Różnorodne zajęcia dla dzieci zorganizowano w ferie w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce. PodcDocument Name1 197 wynikzas dwóch tygodni wolnego dzieciaki się nie nudziły.

„Śpiewajcie i grajcie Mu, Dzieciątku Małemu”

NOWY TARG. Po raz kolejny już w SOSW Nr 1 odbył się coroczny Konkukonkurs kol 4rs kolęd pt „Śpiewajcie i grajcie Mu, Dzieciątku Małemu”.
Jak zwykle do udziału w konkursie zaproszeni byli wszyscy uczniowie i przedszkolaki. I jak to też jest w zwyczaju - uczestników, którzy chcieli wyśpiewać radość z narodzenia Zbawiciela – zamkniętą w pięknych słowach i melodii naszych polskich kolęd i pastorałek - było bardzo wielu.

Pani kurator zapewnia: reforma na Podhalu - bez strat dla nauczycieli

kuratczardun17CZARNY DUNAJEC. Na miejsce jednej z kilku w Małopolsce konferencji poświęconych wdrażaniu oświatowej reformy, wybrany został Czarny Dunajec. Tam zawitała reprezentacja Kuratorium Oświaty i Wychowania w Krakowie, by omówić sytuację i stan przygotowań w powiatach nowotarskim i tatrzańskim. Zdaniem pani kurator wygląda to nader optymistycznie, a szkolnych oddziałów skutkiem reformy nie tylko nie ubędzie, ale nawet przybędzie.

Stypendia prezesa Rady Ministrów 2017

PODHALE. Uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla najlepszych stypendia staroswto2017uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego odbyła się w „Jasnym Pałacu”, siedzibie Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury w Zakopanem.

„Bezpiecznie w kasku” w Spytkowicach na "Beskidzie"

SPYTKOWICE. Na stoku narciarskim „Beskid” odbyła się akcja promującDSC 2219 wynika bezpieczeństwo na zorganizowanych terenach narciarskich pt. „Bezpiecznie w kasku”. Była to już jej szósta edycja.

Dzieci z nowotarskiej gminy na nocy biologów

GMINA NOWY TARG. Grupa uczniów z Zespołu Szkoły Podstawowej 20170113 181502 wyniki Gimnazjum w Ostrowsku pod opieką: Urszuli Dębskiej-Ciężobka i Doroty Ostwald brała udział w VI Ogólnopolskiej Nocy Biologów.

Każda szkoła swego broni… (aktualizacja)

polkomref171NOWY TARG. Wszyscy zainteresowani przeorganizowaniem systemu miejskiego szkolnictwa w ramach reformy oświaty, mieli możność uczestniczenia w posiedzeniu połączonych komisji Rady. To było właściwe forum, żeby przed kluczową decyzją wyłuszczyć wszystkie argumenty, przedyskutować sporne sprawy, zgłosić problemy do przemyślenia. Skorzystały z tego grona pedagogiczne i rady rodziców, skorzystali dyrektorzy, nawet rodzice przyszłych uczniów. Pojawiło się bardzo dużo wątków – w tym spraw spornych.

„Goszcz” odznaczony za rozwój sportu, dyrektorzy i nauczyciele – z dyplomami

powsport17POWIAT NOWOTARSKI. Spotkanie Noworoczne w powiecie było też okazją do uhonorowania osób i placówek wiodących w systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkolnej. A odniesione przez rok sukcesy sprawiły, że tych symbolicznych podziękowań było wiele.

Z oświatowego frontu: dziś dyskusja o reformatorskim projekcie, w poniedziałek - decyzja

reformosw17NOWY TARG. Dziś o godz. 15.30, w sali nr 20 Urzędu Miasta, odbędzie się wspólne posiedzenie komisji Rady, poświęcone wyłącznie zaopiniowaniu przedłożonego przez burmistrza projektu uchwały. Dotyczy on dostosowania sieci miejskich szkół podstawowych i gimnazjów do wymogów reformy systemu oświaty. Na posiedzenie przewodniczący Rady, Andrzej Rajski, zaprosił burmistrza i urzędników, zaprasza też wszystkich zainteresowanych problemem.

Konsul Generalny Stanów Zjednoczonych Walter Braunohler z wizytą w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu

NOWY TARG. 9 stycznia 2016 r. Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła ZawodowaDSC 0628 w Nowym Targu miała zaszczyt gościć Konsula Generalnego Stanów Zjednoczonych w Krakowie, pana Waltera Braunohlera. Gościowi towarzyszyły panie Pamela DeVolder, Konsul ds. prasy i kultury oraz Iwona Sadecka, Doradca ds. prasy i kultury.

Reklama

Nasi partenrzy

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama