Podhale Region

Wtorek, 17 lipiec 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 24 Lip 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja

Reklama

Sport, praca socjalna i bezpieczeństwo narodowe i studia dualne

IS PPWSZ2NOWY TARG. Sport, praca socjalna i bezpieczeństwo narodowe to kolejne nowe kierunki licencjackie, które będzie można studiować od nowego roku akademickiego w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu. Jest też zupełne novum, jakim są stacjonarne studia dualne: finanse i rachunkowość. Pozwolą one studiować, a równocześnie zdobywać doświadczenie pracując i zarabiając.

7 miejsce dla „Podhalanki”

IS PPWSZ3 wynikNOWY TARG. Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa uzyskała 7 lokatę w tegorocznym rankingu ‘Perspektywy 2018” pośród 34 Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych w Polsce. Znaczy to, że ma nie tylko dobra kadrę, dobre wyniki nauczania, ale, że i absolwenci znajdują pracę.

„Zaczarowani czytaniem – po śladach polskich świętych” – podsumowanie

zaczarowani czt 7NOWY TARG. W miniony piątek odbyło się w Szkole Podstawowej Nr 9 przy SOSW Nr 1 w Nowym Targu uroczyste spotkanie, podczas którego dokonano podsumowania realizacji tegorocznej edycji akcji edukacyjnej „Zaczarowani czytaniem”.

W PTPN-ie – cenne publikacje i legionowy projekt

PTPN181NOWY TARG. W Urzędzie Miasta odbyło się Walne Zgromadzenie członków Podhalańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Nowym Targu, których przywitał Prezes Stowarzyszenia, dr Maciej Hodorowicz. Celem spotkania było przedłożenie sprawozdania finansowego oraz omówienie działalności i planów Towarzystwa na kolejny rok.

Od jutra WAKACJE!!! Miejski finał – z nagrodami dla najlepszych

konrokszkol18NOWY TARG. Prawie 2,5 tysiąca uczniów szkół podstawowych oraz ponad 600 gimnazjalistów zakończyło kolejny rok nauki. Był to zarazem pierwszy rok reformy systemu oświaty. Organizatorem uroczystego miejskiego finału szkolnych mozołów stała się tego roku najstarsza i zarazem najmłodsza placówka – Szkoła Podstawowa Nr 1.

Uczelniana biblioteka z wyróżnieniem

Unnamed 84NOWY TARG. Biblioteka Uczelniana Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu otrzymała wyróżnienie w kategorii „Aktywna promocja IBUKA Libry w mediach, na stronach www bibliotek oraz na portalach społecznościowych” w ramach ogólnopolskiej akcji „Promocja e-czytelnictwa w bibliotece”.

Ortolandia w Czarnym Dunajcu

1dbe52dffde88f35cbb395fc4e8c55c1 wynikGMINA CZARNY DUNAJEC. „Ortolandia” to tytuł Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego przeprowadzanego co roku w Podczerwonem. Dyktando napisali przedstawiciele poszczególnych szkół podstawowych z gminy Czarny Dunajec w dwóch kategoriach – klas I-III i IV-VI.

Sala obrad – nie Hyde Park. Wyrok Sądu Okręgowego w Tarnowie

wyroktarn181NOWY TARG. Krystyna Morawa Fryźlewicz – córka Tadeusza Morawy seniora ps. „44”, wystąpiła na L Sesji Rady Miasta z powodu incydentu, do jakiego doszło podczas XXXVI sesji, kiedy p. Maria Pawluśkiewicz, członkini Grupy Mieszkańców PAMIĘĆ, rzuciła z mównicy szereg oskarżeń pod adresem jej ojca.

Stypendia, nagrody, dyplomy za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu

c3a4be5238668c81679c4e0069ea2796 wynikGMINA CZARNY DUNAJEC. Uroczystość wręczenia stypendiów, nagród i dyplomów za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu zawodnikom z terenu gminy Czarny Dunajec przyznanych przez Wójta Gminy Czarny Dunajec odbyła się 9 czerwca 2018 r. na sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec.

Studiowanie i praca - finanse i rachunkowość

ppwsz aulaNOWY TARG. Studia dualne stacjonarne na kierunku finanse i rachunkowość są dostępne już od 1 października nowego roku akademickiego w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Nowym Targu. Poprowadzi je Podhalański Ośrodek Nauk Ekonomicznych jednostka wspólna dla Podhalańskiej Uczelni i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Ortolandia 2018”

GMINA CZARNY DUNAJEC. „Ortolandia” to tytuł Międzyszkolnego KoDSC 7883nkursu Ortograficznego przeprowadzanego co roku w Podczerwonem. Dyktando napisali przedstawiciele poszczególnych szkół podstawowych z gminy Czarny Dunajec w dwóch kategoriach – klas I-III i IV-VI.

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama