Podhale Region

Środa, 19 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaŚr, 19 Gru 2018 9am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja Prywatne Szkoły Średnie im. prof. Venuleta w Nowym Targu Sukces Justyny w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez IPN

Reklama

Sukces Justyny w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez IPN

konkhistven181
konkhistven182
konkhistven183
konkhistven4

NOWY TARG. Komisja Konkursowa oceniająca prace w ogólnopolskim konkursie „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”, organizowanym przez Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej przyznała 18 tytułów laureatów w każdej z trzech grup wiekowych. Jedną z laureatek w grupie wiekowej od 14-16 lat, została uczennica Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu - Justyna Kmin.

Na konkurs z całej Polski przysłano 257 prac. W tym roku komiksy oceniane były w trzech kategoriach wiekowych: 11 – 13 lat, 14 – 16 lat i 17 – 19 lat. Praca Justyny zdobyła uznanie jury, w skład którego wchodzili m.in. scenarzyści, autorzy komiksów, historycy, filozofowie i autorzy gier planszowych. Opiekunem merytorycznym Justyny z ramienia szkoły był mjr Krzysztof Tekiel.

Przedmiotem konkursu było wykonanie komiksu przedstawiającego epizod, w którym bierze udział realny lub fikcyjny bohater. Epizod ten miał się rozgrywać na tle rzeczywistych wydarzeń historycznych, ważnych dla dziejów polskiego społeczeństwa. Zakres historyczny prac miał się mieścić w przedziale od 1917 r. do 1990 r. Praca miała stanowić zamkniętą całość o objętości minimum 8, maksymalnie 10 plansz formatu A4.

Justyna w swoim komiksie przedstawiła historię związaną z obroną Westerplatte, widzianą przez pryzmat jednego bohatera tj. kpt. Franciszka Dąbrowskiego, potomka przedwojennego generała.

Rozdanie nagród, wręczenie dyplomów, prezentacja zwycięskich prac, a także warsztaty plastyczne prowadzone przez grafika, odbędą się 28. maja, podczas VIII Festiwalu Komiksów Historycznych w Centrum Edukacyjnym im. J. Kurtyki Przystanek Historia w Warszawie.

Gratulujemy zwycięstwa Justynie i zarazem dziękujemy innym uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie.

Fot. z archiwum Szkoły

 

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama