Podhale Region

Czwartek, 16 sierpień 2018

Ostatnia aktualizacjaCz, 16 Sie 2018 2pm

Reklama

Strażacki Mikołaj w „Chatce”

mikstraz17

NOWY TARG. Wszyscy chcieli mierzyć strażackie kaski, zakładać opatrunki, chłodzić ręce hydrożelem. Każde z dzieci kładło się na dywaniku, żeby też być „reanimowane”. Jedno drugiemu sprawdzało funkcję oddechową i słuchało bicia serca. A od kręcenia korbką syreny trudno ich było oderwać... Sprawił to strażacki Mikołaj, który z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu zawędrował do „Chatki”.

Wizyty uczniów klas mundurowych u podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną to już coroczna, przedświąteczna tradycja placówki kształcącej kadetów. A przygotowują się oni do tych odwiedzin bardzo starannie, obmyślając zajmujący program, szykując prezenty.

Tym razem postanowili oni „chatkowej” młodzieży opowiedzieć o pracy strażaków ratowników i pokazać ich wyposażenie, także zawartość torby pierwszej pomocy. Te prezentacje i ćwiczenia praktyczne wyraźnie ożywiły i ucieszyły uczestników zajęć. Od dźwięku syreny głośniejsze były tylko brawa dla kolejnych „uratowanych”. „Chatkowicze” z radością „przybijali piątki” i „żółwiki”. Uśmiechy były od ucha do ucha.

A głośnym „wow...” po tych atrakcjach przywitali wejście Mikołaja w pięknie zdobionej szacie, tym bardziej, że jego mundurowa świta wniosła pakę z darami. Dla każdego była osobna słodka paczuszka i każdy odbierał ją, siadając Mikołajowi na kolanach. Nie zapomniał szczodry święty i o paniach wychowawczyniach, w ich ręce oddając największą, kolorową paczkę. Były w niej materiały plastyczne, niezbędne przy prowadzeniu zajęć i rozwijaniu kreatywności.

Mundurowego Mikołaja podopieczni „Chatki” zatrzymaliby chętnie na cały dzień albo i dłużej, gdyby nie musieli spieszyć na spektakl przygotowany dla nich w „jedynce”.

Strażacki Mikołaj

Fot. z archiwum Szkoły

 

 

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama