Podhale Region

Środa, 20 wrzesień 2017

Ostatnia aktualizacjaWt, 19 Wrz 2017 9am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja „Bezpiecznie w kasku” w Spytkowicach na "Beskidzie"

Reklama

„Bezpiecznie w kasku” w Spytkowicach na "Beskidzie"

DSC 2219 wynik

SPYTKOWICE. Na stoku narciarskim „Beskid” odbyła się akcja promująca bezpieczeństwo na zorganizowanych terenach narciarskich pt. „Bezpiecznie w kasku”. Była to już jej szósta edycja.

Podczas imprezy był pokaz ratownictwa policji i GOPR z grupy podhalańskiej. Funkcjonariusze wspólnie dotarli do poszkodowanego i udzielili mu pomocy. Ofiara wypadku została przetransportowana akią na dół stoku i przekazana karetce pogotowia.

Zainteresowani dorośli mogli z kolei pokonać specjalnie przygotowany tor przeszkód z założonymi alkogoglami, które symulują stan nietrzeźwości, zarówno kierowcy, pieszego i narciarza. Można było też wziąć udział w szkoleniu z pierwszej pomocy pod okiem wykwalifikowanego ratownika medycznego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Były też liczne konkursy oraz zabawy dla dzieci, za które otrzymywały drobne upominki. - Ponadto w ramach kampanii „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku” przekazano dzieciom 4 kaski narciarskie ufundowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań "Razem bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka. Nagrody wręczali p.o. Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu mł. insp. Robert Bartosz, p.o. zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu mł. insp. Maciej Kubiak oraz wójt Gminy Spytkowice Ryszard Papanek – relacjonuje podkom. Roman Wolski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Rzecznik policji zapewnia, że w zabawach nie liczył się wynik, ale przede wszystkich udział i propagowanie bezpiecznego spędzania czasu. - Tego typu imprezy oprócz aspektu szkoleniowego generują również wysoką jakość współpracy pomiędzy poszczególnymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo na zorganizowanych terenach narciarskich.
.

Organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu, Grupa Podhalańska GOPR, Urząd Gminy Spytkowice, Żandarmeria Wojskowa, Allmedica oraz Stacja Narciarska – Beskid. - Podziękować należy również wszystkim sponsorom, którzy wsparli naszą akcję, gdyż bez ich udziału nie odbyłaby się akcja promująca bezpieczeństwo
.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama