Podhale Region

Wtorek, 19 wrzesień 2017

Ostatnia aktualizacjaWt, 19 Wrz 2017 9am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja Narciarskie szusy w szaflarzańskiej gminie zakończone

Reklama

Narciarskie szusy w szaflarzańskiej gminie zakończone

DSC 0011 Kopiowanie wynik

SZAFLARY. Już po raz drugi Gmina Szaflary przystąpiła do realizacji projektu nauki jazdy na nartach „Jeżdżę z głową – edycja 2017”. Udział w nim wzięło 261 uczniów ze wszystkich szkół w Gminie.

Projekt finansowany był ze środków Województwa Małopolskiego, Gminy Szaflary oraz Rodziców dzieci biorących w nim udział. Celem projektu było zagospodarowanie czasu wolnego, wszechstronny rozwój oraz promowanie aktywności ruchowej u dzieci. Zajęcia odbywały się w trakcie ferii zimowych na wyciągu narciarskim w Bańskiej Wyżnej.

Każda z grup przeszła 20-godzinny kurs nauki jazdy na nartach pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Podczas ostatnich zajęć, dla sprawdzenia nabytych umiejętności, zorganizowano przejazdy slalomem oraz jazdę poszczególnymi stylami. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez właścicieli wyciągu oraz GCKPiT w Szaflarach.

Działania w ramach projektu koordynowało Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach, opiekę nad dziećmi w czasie przejazdów sprawowali instruktorzy narciarstwa.

Gmina Szaflary planuje przystąpienie do projektu w kolejnych latach, cieszy się on bowiem dużym zainteresowaniem oraz przychylnością ze strony rodziców, nauczycieli oraz dzieci.

Opr. GCKPiT w Szaflarach

 

Tutaj zdjęcia

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama