Podhale Region

Środa, 20 wrzesień 2017

Ostatnia aktualizacjaWt, 19 Wrz 2017 9am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja XVII Potyczki szkolne w Czarnym Dunajcu - Podhale – moja mała ojczyzna

Reklama

XVII Potyczki szkolne w Czarnym Dunajcu - Podhale – moja mała ojczyzna

DSC 0206 wynik
DSC 0204 wynik
DSC 0209 wynik
DSC 0220 wynik
DSC 0226 wynik
DSC 0228 wynik
DSC 0233 wynik
DSC 0235 wynik

MINA CZARNY DUNAJEC. Po raz 18. odbył się konkurs regionalny Potyczki szkolne w Czarnym Dunajcu - Podhale – moja mała ojczyzna, w tym roku pod hasłem „Zabawa, muzyka, taniec, śpiew”. Wydarzenie było w czwartek 27 kwietnia w budynku Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu.

W konkursie wzięły udział tylko 3 drużyny czteroosobowe z klas pierwszych gimnazjów biorące udział w konkurencjach teoretycznych i praktycznych (w strojach regionalnych).

Potyczki wygrali gimnazjaliści z Załucznego, wyprzedzając rówieśników z Czarnego Dunajca. Trzecie miejsce zajęli przedstawiciele Gimnazjum SPSK w Czerwiennem.

- Uczniowie brali udział w konkurencjach teoretycznych i praktycznych dotyczących tematyki konkursu: konkurencja 1 - zaproszenie na posiady góralskie organizowane w remizie OSP, konkurncja 2 - rozpoznawanie instrumentów muzycznych, konkurencja, 3 - wyjaśnianie znaczenie pojęć góralskich związanych z tematyka konkursu, konkurencja 4 - pula pytań, konkurencja 5 - śpiewka, konkurencja 6 - scenka z góralskiej zabawy dziecięcej, konkurencja 7 - solówka, konkurencja 8 - pula pytań – wymienia Krystyna Kopeć, która wraz z innymi nauczycielkami z Czarnego Dunajca, Małgorzatą Stopką - Studencką, Haliną Kowalik i Martą Kucharską – Żądło, zorganizowała konkurs.
Gimnazjalistów oceniało jury w składzie Anna Trebunia Wyrostek - dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, Stanisław Bukowski reprezentujący Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, Anna Słodyczka - dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego i Wioleta Bulas - instruktorka zespołu góralskiego.

Tegoroczne potyczki w Czarnym Dunajcu były ostatnimi dla klas gimnazjalnych. W przyszłym roku będą brali udział w nich uczniowie klas siódmych z 15 szkół podstawowych z terenu gminy Czarny Dunajec.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama