Podhale Region

Środa, 20 wrzesień 2017

Ostatnia aktualizacjaWt, 19 Wrz 2017 9am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja Ratownicy medyczni w Zasadniczej Szkole Zawodowej

Reklama

Ratownicy medyczni w Zasadniczej Szkole Zawodowej

P1030053

NOWY TARG. W sytuacjach zagrożenia zdrowia, a nawet życia, trzeba szybko wezwać pomoc. O czym należy pamiętać wykręcając numer alarmowy? Jak postępować w rozmowie telefonicznej z odpowiednimi służbami? Odpowiedzi na te pytania udzielili podczas kolejnej akcji „Żyjemy bezpiecznie” ratownicy medyczni z COR-MED, którzy w poniedziałkowe popołudnie 08 maja 2017 gościli w Zasadniczej Szkole Zawodowej Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Targu.

Jednym z najważniejszych punktów całego przedsięwzięcia było uczestniczenie w pokazach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, gdyż jak się okazuje to często jedyna szansa dla osób poszkodowanych w wypadku, zanim dotrze profesjonalna pomoc medyczna. W trakcie pokazów młodzież dowiedziała się miedzy innymi co to jest pozycja bezpieczna i jak zachować się w sytuacji wypadku.

Przedstawiono jak postępować w przypadku osoby nieprzytomnej i nie oddychającej, ćwiczono resuscytację krążeniowo - oddechową, czyli RKO, zakładanie opatrunków. Uczniowie klas pierwszych bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach, gdyż jak sami stwierdzili w sytuacje, w których trzeba udzielić pierwszej pomocy mogą przytrafić się wszędzie: w szkole, na ulicy w domu a także na zajęciach praktycznych.

Podczas akcji szkolonej rozdysponowano materiały prasowe i promocyjne otrzymane od Głównego Inspektora Transportu Drogowego, oraz można było założyć arko i naro – gogle.

Materiał prasowy ZSZ Cechy Rzemiosł Różnych w Nowym Targu.

Tutaj zdjęcia

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama