Podhale Region

Czwartek, 27 lipiec 2017

Ostatnia aktualizacjaŚr, 26 Lip 2017 10pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja Podhalańska Uczelnia i Szaflary razem dla Podhala

Reklama

Podhalańska Uczelnia i Szaflary razem dla Podhala

ppwsz rekotr szaf2
ppwsz rektor szaf

NOWY TARG. Rektor i prof. Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej ks. dr hab. Stanisław Gulak w imieniu Uczeni zawarł porozumienie z gminą Szaflary, reprezentowaną przez wójta Rafała Szkaradzińskiego. Za realizację podpisanego porozumienia ze strony Uczelni odpowiedzialny jest zastępca kanclerza - Andrzej Sasuła, a ze strony Gminy sekretarz – Alicja Garbacz.

Ks. dr hab. Stanisław Gulak podkreślił, że cieszy go porozumienie z gminą położoną najbliższej Nowego Targu, siedziby Uczelni. – Dziś możemy zacieśnić naszą współpracę i wzajemnie sobie służyć, bo po to tutaj jesteśmy – mówił. Dodał, że PPWSZ chce służyć swoją misją całemu regionowi, a ponieważ na Uczelni są liczni studenci z szaflarzańskiej gminy, chce służyć swoimi możliwościami i tej gminie, choćby poprzez badania naukowe.

Rektor zapewnił, że choć przeszłość jest ważna, bo nie wolno odcinać się od korzeni, to jednak należy patrzeć w przyszłość. – Trzeba patrzeć na naszą wspólną misję, rozwijającej się Gminy Szaflary i rozwijającej się Podhalańskiej Uczelni - mówił. - Cieszę się, że Szaflary i ten dynamizm młodości, który państwo posiadacie, włącza się niejako w ten dynamizm młodości naszej Uczelni.

Z kolei wójt Rafał Szkaradziński podkreślił, że dzięki Podhalańskiej Uczelni i jej bliskości wielu młodych mieszkańców gminy Szaflary może studiować blisko domu. Mówił, że gmina Szaflary, będąc na granicy powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego, łączy wiele wspólnych inicjatyw. Zapewnił, że współpraca Gminy z Uczelnią już dawno planowana przyniesie wiele korzyści. To dzięki niej młodzi mieszkańcy Gminy, będą od najmłodszych lat oswajać się z Uczelnia, szukając swego miejsca na ziemi. – Na dobrze wykształconych i przygotowanych waszych absolwentów czekają nasi przedsiębiorcy. Szczególnie dla nas cenne są kierunki związane z turystyką, fizjoterapią. Nasza Gmina idzie w kierunku zmiany statusu na Uzdrowisko, więc wasi dobrze wykształceni absolwenci znajdą u nas pracę.

Rektor podkreślił, że cieszy go, iż absolwenci PPWSZ znajdą pracę w okolicznych gminach i zostaną w regionie, w którym żyli ich rodzice i dziadkowie, że będą mogli przyczyniać się do rozwoju Podhala.

W ramach porozumienia studenci PPWSZ będą mogli, między innymi, odbywać praktyki na terenie Gminy Szaflary, prowadzić badania i pogłębiać swą wiedzę o jednej z najstarszych na terenie Podhala miejscowości.

Uczelnia wraz z Gminą będzie realizować wspólnie przedsięwzięcia z różnych dziedzin życia. Z kolei mieszkańcy Gminy, szczególnie ci młodsi będą mogli uczestniczyć w życiu Uczelni biorąc udział w wykładach i ćwiczeniach, konferencjach naukowych, seminariach, sympozjach i wydarzeniach kulturalnych. Oba podmioty będą też wzajemnie się promować. Gmina Szaflary, mając logo „Serce Podhala”, będzie chętnie promować jedyną Podhalańską Uczelnię, także w swym kwartalniku.

Zdjęcia: Archiwum PPWSZ

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama