Podhale Region

Piątek, 19 styczeń 2018

Ostatnia aktualizacjaPt, 19 Sty 2018 9am

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja "Podhalanka" i SP 11 z porozumieniem

Reklama

"Podhalanka" i SP 11 z porozumieniem

autoxautomAUTOcFFFFFF

NOWY TARG. Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu zawarła porozumienie o współpracy ze Szkołą Podstawową nr 11 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Nowym Targu. Dokument w imieniu Uczelni podpisał - rektor i prof. PPWSZ ks. dr hab. Stanisław Gulak, a w imieniu Szkoły – dyrektor mgr Robert Furca.

W ramach porozumienia obie placówki mają współpracować w obszarze edukacji. Mają organizować wspólne przedsięwzięcia dydaktyczne, sportowe, kulturalne i turystyczne, a także promować się wzajemnie. Szkoła - co istotne - ma wspierać inicjatywy edukacyjne Uczelni skierowane do uczniów i przedszkolaków.

Nowotarska Szkoła Podstawowa nr 11 – jak zapewniał dyrektor Robert Furca - stawia na innowacje, naukę języka angielskiego, sport, jednocześnie jednak nawiązując do tradycji, promując żołnierzy AK.

Rektor ks. dr hab. Stanisław Gulak podkreślił z kolei, jak ważne w dzisiejszym świecie jest wychowanie w oparciu o tradycyjne wartości i pielęgnowanie tradycji. Zaznaczył, jak cenne dla Podhalańskiej Uczelni jest to, że przyszli studenci będą od podstaw wychowani z dbałością właśnie o wartości, a obecni będą mieć z nimi kontakt w Szkole podczas zajęć.

Studenci PPWSZ właśnie dzięki porozumieniu będą mogli mieć w nowotarskiej SP nr 11 praktyki i staże. Natomiast pracownicy naukowi Uczelni, a także i studenci będą wspierać merytorycznie zajęcia fakultatywne w Szkole.

Warto też podkreślić, że - dzięki porozumieniu - Uczenia będzie mogła też prowadzić działalność naukowo – badawczą i dydaktyczną w SP nr 11. Następnie wyniki owych badań mają być udostępniane nowotarskiej Szkole Podstawowej.

Z kolei uczniowie SP nr 11 oraz kadra pedagogiczna będą mogli brać udział w różnorodnych wydarzeniach i to zarówno dydaktycznych, jak i sportowych oraz kulturalnych, a także turystycznych organizowanych przez Uczelnię. Będą mogli więc uczestniczyć m. in. w wykładach, czy uroczystościach na terenie PPWSZ.

Dla usprawnienia współpracy obu placówek zostali wyznaczeni koordynatorzy. Ze strony uczelni jest to mgr Weronika Ostachowska, a ze strony szkoły mgr Edyta Smarduch.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama