Podhale Region

Niedziela, 20 sierpień 2017

Ostatnia aktualizacjaN, 20 Sie 2017 7pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja W zielonej scenerii – porozumienie uczelni z Pienińskim Parkiem

Reklama

W zielonej scenerii – porozumienie uczelni z Pienińskim Parkiem

porozppn17

NOWY TARG. Istniejącą już wcześniej współpracę Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Pienińskim Parkiem Narodowym usankcjonowało oficjalne porozumienie. Sygnowali je rektor „Podhalanki” - ks. prof. Stanisław Gulak i dyrektor Parku – Michał Sokołowski. Korzyści z tej współpracy będą obustronne.

Sojusz najwyżej położonej uczelni z najstarszym w Polsce a drugim pod względem wieku w świecie i bardzo ciekawym przyrodniczo obszarem, przysłuży się zwłaszcza studentom i wykładowcom turystyki i rekreacji oraz anglistyki, którzy będą mogli odbywać praktyki w Parku. Otwiera on także perspektywy dla współpracy naukowo-badawczej. Parkowi daje możliwość korzystania z bazy i kadry naukowej uczelni, a uczelnianej społeczności – cenną poznawczą praktykę. W treść porozumienia wpisuje się także wzajemna promocja.

Pierwszym owocem zadekretowanej porozumieniem współpracy będzie organizowana przez Park, ale w siedzibie uczelni międzynarodowa konferencja naukowa.

Pieniński Park – z racji starszeństwa – był pierwszym, ale na podobne akty czekają kolejne parki narodowe widoczne z wysokości Kokoszkowa: Tatrzański, Gorczański i Babiogórski.

Pierwsze parkowe porozumienie

Fot. Anna Szopińska

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama