Podhale Region

Niedziela, 20 sierpień 2017

Ostatnia aktualizacjaN, 20 Sie 2017 7pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja Co niedźwiadek miał do pokazania

Reklama

Co niedźwiadek miał do pokazania

niedzpik17

NOWY TARG. Na fali zainteresowania historyczno-przyrodniczą wystawą „Myśliwi i kłusownicy – dwa oblicza człowieka” w Muzeum Podhalańskim, trzy placówki zaprosiły w mienioną niedzielę na piknik edukacyjno-rodzinny. Szkoda tylko, że deszcz przegonił wszystkich z płyty rynku do ratusza.

Wychowawcze i poznawcze atrakcje na rynku i w ratuszu zapewniły młodszym i starszym: Muzeum Podhalańskie, Babiogórski Park Narodowy i Miejski Ośrodek Kultury.

Były gry, zabawy, konkursy, kolorowanki dla najmłodszych, było też bezpłatne, kuratorskie zwiedzanie myśliwskiej wystawy na piętrze ratusza. Kinga Łapczyńska-Podraza czytała wiersze Jana Brzechwy o zwierzętach. Uwagę przybyłych na piknik musiała przyciągnąć ciekawa prezentacja multimedialna Tomasza Urbańca z Babiogórskiego Parku Narodowego. Park dysponuje bowiem dokonanymi dzięki fotopułapkom nagraniami zachowań niedźwiedzi bytujących w jego obszarze i wędrujących na nasz teren ze słowackiej strony. Fotopułapki zarejestrowały też innych dzikich mieszkańców masywu Babiej Góry.

Fascynujące było spotkanie z młodym nowotarżaninem, Danielem Urbaniakiem zwanym panem Sową – przyrodnikiem i fotografem przyrody, który zasłynął jako karmiciel Krystyny – sowy uszatki i pięciorga jej potomstwa.

Gdyby nie kapało z nieba, rynek stałby się jednym wielkim placem obcowania z dziką przyrodą. Ten niedosyt może jednak wielu skłonić, by nie czekali aż gorczański las i karpacka puszcza przyjdą do nich...

Niedziela z niedźwiadkiem

Fot. Anna Szopińska

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama