Podhale Region

Sobota, 25 listopad 2017

Ostatnia aktualizacjaPt, 24 Lis 2017 8pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja Konkurs plastyczny o Bracie Witalisie (Wojciechu Lei), albertynie z Podczerwonego

Reklama

Konkurs plastyczny o Bracie Witalisie (Wojciechu Lei), albertynie z Podczerwonego

DSCF3289
DSCF3291
DSCF3296
DSCF3309 02
DSCF3309 03
DSCF3309

Pod patronatem Podhale Region. GMINA CZARNY DUNAJEC. Podczerwone, miejscowość w gminie Czarny Dunajec słynie m.in. z Brata Witalisa (Wojciecha Lei), który był pomocnikiem św. Brata Alberta Chmielowskiego.

Brat Witalis żył w latach 1870 – 1901. W wieku 18 lat, jako jeden z pierwszych dołączył do świętego Brata Alberta, by wraz z nim pomagać biednym i bezdomnym.

W związku z 100. rocznicą śmierci św. Brata Alberta należy też przypomnieć postać pochodzącego z Podczerwonego Brata Witalisa.

Dzięki inicjatywie radnych powiatowych Tomasza Turskiego i Ryszarda Klamerusa i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Podczerwonem przy współpracy Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec powstał konkurs „Ten jest dobry, kto chce być dobry”, „Biedaczyna z Podczerwonego” dla dzieci i młodzieży z gminy Czarny Dunajec, mający na celu popularyzację postaci i misji Brata Witalisa i św. Brata Alberta.

W konkursie będą oceniane prace plastyczne wykonane samodzielnie przez uczniów szkół podstawowych, dowolną techniką i w dowolnym formacie. Prace będą podzielone na 3 kategorie: klasy 0 – 3 szkoły podstawowej, 4 – 6 SP i 7 SP, II i III gimnazjum.

Ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wystawy o św. Bracie Albercie (w ogłoszonym przez Sejm RP Roku św. Brata Alberta) obędzie się 26.11.2017 r. o godz. 15.00 w Szkole Podstawowej w Podczerwonem.

Prace należy składać osobiście w Gminnym Zespole Oświatowym w Czarnym Dunajcu lub przesłać pocztą do 21 listopada 2017 r. do Szkoły Podstawowej w Podczerwonem (Podczerwone 246, 34 – 470 Czarny Dunajec) z dopiskiem: Praca na konkurs „Ten jest dobry, kto chce być dobry”, „Biedaczyna z Podczerwonego”.

Przekazując prace na konkurs, uczestnik potwierdza, że wyraża zgodę na zasady zawarte w regulaminie oraz na ekspozycję pracy na wystawie pokonkursowej i nieodpłatną publikację pracy w materiałach promocyjnych organizatorów.

Szczegółowych informacji na temat konkursu udzielają Tomasz Turski (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 604 224 040) oraz dyrektor SP Podczerwone Ewa Vermessy – Gruber (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 18 27 57 956).

W galerii znajdują się zdjęcia Brata Witalisa i innych braci z Kalatówek udostępnione przez zgromadzenia oo. Albertynów, grafika wykonana przez Annę Gostkiewicz, tablica pamiątkowa z kościoła w Podczerwonem i grób Brata Witalisa na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama