Podhale Region

Środa, 18 lipiec 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 24 Lip 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja Prywatne stypendia dla uczniów „jedenastki”. Średnia ponad 6,0 – jak oni to robią?..

Reklama

Prywatne stypendia dla uczniów „jedenastki”. Średnia ponad 6,0 – jak oni to robią?..

stypend17

NOWY TARG. Termin wręczenia wybijającym się uczniom „jedenastki” Prywatnych Stypendiów Naukowych ustalany jest tak, by mógł je przynieść Mikołaj. Ta miła tradycja Szkoły to forma uhonorowania młodzieży z najlepszymi wynikami w zachowaniu, nauce, konkursach, jednocześnie zachęta dla innych, by starali się o takie rezultaty. 

Stypendialne wydarzenie staje się prawdziwym świętem szkoły: z występem artystycznym, gośćmi, gratulacjami, Mikołajem, Akusiem, czyli maskotką Szkoły noszącej imię Armii Krajowej. Tego roku, jak zwykle, uczestniczyli we wręczeniu rodzice stypendystów i znaczna część sponsorów nagród.

A wcale nie łatwo po nie sięgnąć, jeżeli trzeba wykazać się nie tylko wzorowym zachowaniem i wyjątkową pilnością w nauce, ale też sukcesami w konkursach wiedzy i sporcie. Bohaterowie uroczystości to prymusi, których średnia ocen waha się od 5,73 do... nawet 6,05, czyli szczęśliwa ósemka: Wiktor Brynkus, Wiktoria Blańda Zofia Bartoszko, Kacper Biel, Julia Paw, Salomon Puławski, Michał Kuźmiński, Anna Gołdyn. Dla nich był sympatyczny muzyczno-poetycki montaż w wykonaniu z kolei artystycznie uzdolnionych koleżanek i kolegów; były gratulacje, życzenia i wyrazy uznania od burmistrza Grzegorza Watychy, wizytatorki z nowotarskiej Delegatury Kuratorium Oświaty – Doroty Słońskiej-Halczak, dyrektora Roberta Furcy, przedstawicieli Rady Rodziców. Uczestniczyli w tym radosnym rozdaniu i inni uczniowie, bo stypendia to silna motywacja, by iść śladem najlepszych i też sięgać po nagrody.

Pamiętać trzeba, że rewelacyjne wyniki to efekt nie tylko uzdolnień, ale i wielkiej pracowitości młodzieży, domowej atmosfery i wsparcia rodziny, także zaangażowania nauczycieli realizujących ponadprogramowe zajęcia z najzdolniejszymi uczniami.

Jednorazowe stypendia w wysokości 500 zł ufundowali dla nich tego roku: Burmistrz Nowego Targu, Firma Top Trend, Pracownia Architektoniczno–Konstrukcyjna Zając, Anna i Roman Przygodzcy, Rada Rodziców oraz dwójka sponsorów, którzy chcą pozostać anonimowi.

W przyszłym roku, jak zapowiada dyrektor, stypendiów będzie jeszcze więcej i będą ona przyznawane w dwóch grupach: dla uczniów klas V i VI oraz klas VII i VIII, bo reforma systemu powiększyła placówkę.

Prywatne stypendia w "jedenastce"

Fot. Anna Szopińska

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama