Podhale Region

Wtorek, 17 lipiec 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 24 Lip 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja „Nieznane i zapomniane miejsca pamięci narodowej” – w obiektywie młodzieży z Nowotarszczyzny

Reklama

„Nieznane i zapomniane miejsca pamięci narodowej” – w obiektywie młodzieży z Nowotarszczyzny

legzagkonk17

POWIAT NOWOTARSKI. Wystawę, która gości teraz na parterze Muzeum Podhalańskiego będzie można oglądać do połowy stycznia. Gromadzi ona prace laureatów konkursów plastycznego i fotograficznego pod hasłem „Nieznane i zapominane miejsca pamięci narodowej w Małopolsce i na Podkarpaciu”. Były one częścią programu edukacyjno-naukowego „Zaginiony Legion Piłsudskiego. Kwatera wojenna z lat 1914-1923 w Nowym Targu”. W ratuszu też odbyło się wręczenie nagród laureatom z całego powiatu. Byli to też laureaci naprawdę trudnego testu wiedzy po trzech historycznych wykładach.

Horowym patronatem objęli to przedsięwzięcie powiat nowotarski i miasto, dlatego nagrody wręczali młodzieży ze szkół średnich całego powiatu burmistrz Grzegorz Watycha i wicestarosta Władysława Tylka. Wysoki poziom prac plastycznych i fotograficznych wzbudził uznanie jurorów, którym przewodniczył Leszek Pustówka. Testowe prace – pisane w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Świętej Jadwigi Królowej w Nowym Targu, oceniał natomiast komisja pod przewodnictwem kierownika Muzeum i inicjatora projektu – Roberta Kowalskiego.

Na specjalną nagrodę zasłużył sobie Kacper Łapsa z „trójki” na Kowańcu – najmłodszy uczestnik konkursu i jedyny w tym gronie uczeń szkoły podstawowej.

Przypomnijmy, że program edukacyjno-naukowy realizowany przez Muzeum Podhalańskie w Nowym Targu wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Polskim Towarzystwem Historycznym, uzyskał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

A oto laureaci:

KONKURS FOTOGRAFICZNY

I miejsce Alicja KAPUŚCIEŃSKA, II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu
II miejsce Czesław GUT, Centrum Kształcenia i Wychowania OHP-filia Jabłonka
III miejsce Katarzyna GIERAT, Zespół Szkół nr 1 w Nowym Targu

Wyróżnienia:

• Dominik BANDYK, Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzież w Nowym Targu
• Milan BIELAK, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
• Kacper BRYNCZKA, Zespół Szkół nr 1 w Nowym Targu
• Mateusz DZIEDZIC, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
• Michał FLORCZAK, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
• Mateusz GRUCHACZ, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
• Daniel JANOWIAK, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
• Aneta JAROSZ, Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzież w Nowym Targu
• Szymon KAPUŚCIAK, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
• Darek MLEKODAJ, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
• Wojciech PITOŃ, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
• Jakub PUŁAWSKI, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
• Paweł SMRECZAK, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
• Agnieszka SZAFLARSKA, Zawodowa Szkoła Branżowa, I stopnia Cechu Rzemiosł Różnych
• Marcin TOTA, Zawodowa Szkoła Branżowa, I stopnia Cechu Rzemiosł Różnych

KONKURS PLASTYCZNY

1. Grupa szkice ołówkiem:

I miejsce Natalia ABRAM, Zespół Szkół nr 1 w Nowym Targu
II miejsce Jan SOWA, Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży w Nowym Targu
III miejsce Karolina KOZUB, Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży w Nowym Targu

Wyróżnienie
• Karolina KOZUB, Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży w Nowym Targu

2. Grupa prace plastyczne:

I miejsce Aleksandra CYRWUS, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
II miejsce Zuzanna PIERWOŁA, Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
III miejsce Anna MORAWA, Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży w N. Targu

Wyróżnienie
• Justyna KMIN, Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży w Nowym Targu

3. Wyróżnienie specjalne:
• Kacper ŁAPSA, Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowym Targu

TEST HISTORYCZNY

1 miejsce: Julia Dąbek II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu
2 miejsce: Justyna Sroka II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu
3 miejsce: Antoni Bartoszko II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu

dalsze miejsca zajęli:

4. Julita Wolska II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu
5. Paweł Niżnik Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu
6. Paulina Dynda II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu
7. Katarzyna Pietrs Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
8. Aleksandra Kudas II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu
8. Zuzanna Pierwoła Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
9. Karolina Kurańda Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
9. Hubert Landecki Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
9. Aleksandra Łapsa Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
9. Żaneta Łojas Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
10. Klaudia Nawara Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
11. Anna Galiniak Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu
12. Viktoria Dembowska Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu

"Zaginiony Legion" - konkursowe nagrody rozdane

Fot. Anna Szopińska

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama