Podhale Region

Środa, 15 sierpień 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 14 Sie 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja Najlepsze ogrodniczki barmanki, kucharki, w Małopolsce – z nowotarskiego “wetu”

Reklama

Najlepsze ogrodniczki barmanki, kucharki, w Małopolsce – z nowotarskiego “wetu”

Fantazyjne drinki Fot. z archiwum ZSCKR
Smak i oprawa Fot. z archiwum ZSCKR
Zwycięski projekt ogrodu Fot. z archiwum ZSCKR

POWIAT NOWOTARSKI. Urząd Marszałkowski był organizatorem konkursu „Mam zawód. Mam fantazję", w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce". Najwyższe miejsca w województwie zajęły tam botaniczki i ogrodniczki, barmanki i kucharki z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu, błyszcząc umiejętnościami i pomysłami.

Część konkursowych zmagań odbywała się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Nawojowej. Rywalizowało tam dziesięć drużyn z całej Małopolski. Konkurs w branży rolno-przetwórczej składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na rozpoznaniu roślin z materiału żywego oraz ze zdjęć i plansz, natomiast drugi - na wykonaniu ogólnego projektu koncepcyjnego ogrodu przydomowego, w tym na doborze gatunkowym dla projektu przedogródka i sporządzeniu wizualizacji.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego reprezentowały w Nawojowej uczennice technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu: Joanna Szumal i Dorota Brawiak z klasy III oraz Izabela Baziuk z klasy IV. Nasze uczennice pokonały rywali i w obydwu konkurencjach uzyskały najwyższą liczbę punktów, rozpoznając rośliny według poprawnej nomenklatury botanicznej w języku polskim i łacińskim. Stworzyły też interesujący projekt koncepcyjny ogrodu przydomowego. Swoim przygotowaniem i talentem zasłużyły na I miejsce w Małopolsce.

W Krakowie natomiast reprezentanci szkół z całego województwa rywalizowali w konkursie branży turystyczno– gastronomicznej. Startowały tam m.in. uczennice ZSCKR z klasy IV technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego.

Również i w tej kategorii przedstawicielki popularnego "wetu" okazały się rewelacyjne.
I miejsce w kategorii „barman" zajęła Małgosia Niemiec, która przygotowała long-drinka o nazwie „Chłód ananasa" oraz short-drinka „Różowa Maczeta".
III miejsce w kategorii „kucharz" przypadło Marysi Kowalczyk, za „Roladkę z kurczaka z serem pleśniowym na mixie sałat". To wysokie miejsce wywalczyła ona, rywalizując wśród 15 drużyn.

W ogóle podczas konkursowych zmagań uczennice wykazały się fantazją i pełnym profesjonalizmem.
Wręczenie nagród dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach konkursu „Mam zawód. Mam fantazję" zaplanowano podczas Uroczystej Gali Zawodów w grudniu.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama