Podhale Region

Wtorek, 17 lipiec 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 24 Lip 2018 3pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja Policjanci na stokach powiatu nowotarskiego

Reklama

Policjanci na stokach powiatu nowotarskiego

27744683 1789870844370402 1430819748 o
27745007 1789870821037071 1213245640 o

POWIAT NOWOTARSKI. W ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2018” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” nowotarscy policjanci przez cały okres ferii zimowych pełnią służbę na zorganizowanych terenach narciarskich.

- Funkcjonariusze nie tylko czuwają nad bezpieczeństwem narciarzy, ale również pomagają ratownikom GOPR w udzielaniu pierwszej pomocy. Właśnie taka sytuacja miała miejsce w niedzielę 4 lutego br. w ośrodku narciarskim Czorsztyn Ski w Kluszkowcach. W trakcie patrolowania trasy zjazdowej mundurowi pomogli 8-letniej dziewczynce z Będzina, która niefortunnie upadła w trakcie jazdy na nartach i skarżyła się na ból w nodze. Policjanci zapewnili bezpieczeństwo dziecku i zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu ratowników GOPR, którzy opatrzyli nogę i przetransportowali ją na dolną stację wyciągu. Rodzice własnym transportem zabrali córkę do szpitala. Ustalono, iż nikt z osób korzystających ze stoku nie przyczynił się do upadku dziewczynki – relacjonuje mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Rzecznik dodaje, że głównym celem policyjnych patroli narciarskich jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród turystów, zapobieganie kradzieżom sprzętu, promowanie odpowiedzialnych postaw narciarz i snowboardzistów.

- Mundurowi poszerzają wiedzę na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów prawa obowiązujących na stokach narciarskich, w tym jazdy na nartach w stanienie trzeźwości. Poza tym policjanci upowszechniają Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Przypominają, że przed ukończeniem 16 roku życia na zorganizowanym terenie narciarskim należy jeździć wyłącznie w kasku ochronnym. Zachęcają również do udziału w konkursie „Stok nie jest dla bałwanów”, organizowanym przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN oraz Fundację PZU.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama