Podhale Region

Poniedziałek, 20 sierpień 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 19 Sie 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja Ostatnia szansa, by zdobyć zawód farmaceuty

Reklama

Ostatnia szansa, by zdobyć zawód farmaceuty

farmaclut18

Tekst promocyjny. NOWY TARG. To już ostatni dzwonek, aby zapisać się na kierunek TECHNIK FARMACJI. Od kolejnego roku szkolnego 2018/2019 dla tych, którzy chcą zostać farmaceutami pozostają jedynie studia magisterskie!

Jeszcze wciąż wolne miejsca są w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych im. prof. Venuleta w Nowym Targu. Edukacja jest prowadzona w systemie dziennym. 

Więcej informacji dostępnych w sekretariacie lub pod numerem tel. 18 2667534 Policealna Szkoła Służb Medycznych w Nowym Targu.

Warto podkreślić, że Zespół Szkół Ogólnokształcących i Policealnych im. prof. Venuleta to jedyna placówka na południe od Krakowa, która w 2-letnim cyklu kształci techników farmacji, uzyskujących kwalifikację zawodową: „sporządzanie i wytwarzanie produktów leczniczych oraz prowadzenie obrotu środkami farmaceutycznymi i materiałami medycznymi”, potwierdzoną egzaminem i dyplomem.

Technik farmaceutyczny w swej pracy zajmuje się sporządzaniem, wytwarzaniem oraz wydawaniem produktów leczniczych i wyrobów medycznych. Kształcąc się w tym zawodzie zdobywa on wiedzę z zakresu produkcji, analizy oraz kontroli leków. Uczy się obrotu środkami farmaceutycznymi, artykułami sanitarnymi i sprzętem medycznym.

Farmacja co prawda uważana jest za zawód dla kobiet, ale ostatnio coraz częściej wybierają go też mężczyźni. Zdawalność egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe jest bardzo wysoka – przekracza 95 procent.

Należy zwrócić uwagę, że absolwenci kończący dwuletnią edukację, łatwo znajdują zatrudnienie w aptekach, a także w hurtowniach farmaceutycznych, sklepach zielarsko-medycznych, aptekach szpitalnych czy w punktach aptecznych.

Więcej informacji w sekretariacie:


Policelana Szkoła Służb Medycznych w Nowym Targu ul. św. Katarzyny 1, 34-400 Nowy Targ (wejście od strony postoju taksówek)
tel.:18 26 675 34 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">lub na stronie internetowej:

http://www.nowytarg.edu.pl/rekrutacja/formularz?Mode=Form&SchoolId=1

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama