Podhale Region

Środa, 15 sierpień 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 14 Sie 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja Znają swe miasto

Reklama

Znają swe miasto

1
2
3
4
5
6

SZCZAWNICA. „Szczawnica – miasto, w którym mieszkam, uczę się i wypoczywam" to konkurs wiedzy o mieście uzdrowiskowym, zorganizowany przez Miasto i Gminę Szczawnica oraz Miejski Ośrodek Kultury z okazji 50-lecia uzyskania praw miejskich przez uzdrowisko. Rozstrzygnięcie go zamknęło obchody jubileuszu, który został inaugurowany w marcu.

Finał został przygotowany na scenie kinoteatru „Pieniny". Wzięło w nim udział dziewięciu uczniów z trzech szkół. Zostali oni wcześniej wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Byli to: Dominik Zabrzeski z kl. V Szkoły Podstawowej w Szlachtowej, czterech uczniów z kl. VI, ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy: Aleksandra Jama, Katarzyna Węglarz, Weronika Marciszewska, Jakub Ciesielka oraz czterech uczniów z Gimnazjum Publicznego w Szczawnicy: Krystyna Krzywdzińska z kl. III oraz troje uczniów z kl. II – Gabriela Klimek, Agnieszka Morawa, Bartosz Lelito.Finaliści odpowiadali na pytania w trzech seriach. Zwyciężyła Agnieszka Morawa z kl. II GP, a po dogrywce między dwoma zawodnikami z równą ilością punktów, II miejsce zajął Bartosz Lelito z kl. II GP przed Gabrielą Klimek z kl. II GP. Otrzymali oni nagrody ufundowane przez burmistrza Grzegorza Niezgodę. Za I miejsce – tablet, za II m. – mp4 z wyświetlaczem, za III m. – mp4 bez wyświetlacza. Wszyscy finaliści otrzymali też pamiątkowe witacze 50-lecia uzyskania praw miejskich przez Szczawnicę oraz „Szlak godeł Szalayowskich", film promujący Szczawnicę i książkę „Góralsko krew w Tobie jaz ku samo grobie" ufundowaną i wręczoną przez autorkę Anielę Krupczyńską.
Uczestników oceniało jury w składzie: przewodnicząca Barbara Węglarz – dyrektor Muzeum Pienińskiego i autorka książki „Spacerkiem po starej Szczawnicy i Rusi Szlachtowskiej", Aniela Krupczyńska – kierownik Zespołu Regionalnego im. Jana Malinowskiego w Szczawnicy oraz Piotr Gąsienica – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy. Konkurs prowadził Artur Majerczak, pracownik MOK.
Spotkanie uatrakcyjnił swoją poezją współczesny poeta szczawnicki Andrzej Dziedzina Wiwer.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama