Podhale Region

Poniedziałek, 22 październik 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 22 Paź 2018 8pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Historia i Edukacja Wiosna w muzeum - lekcje muzealne i warsztaty edukacyjne

Reklama

Wiosna w muzeum - lekcje muzealne i warsztaty edukacyjne

20180514wiosna w muzeum

Od początku maja do połowy czerwca Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w warsztatach edukacyjnych oraz lekcjach muzealnych z cyklu: „Wiosna w muzeum”, w ofercie między innymi:

Warsztat pt. „W pracowni artysty – rzeźbiarza”. Podczas warsztatu uczestnicy dowiedzą się czym jest rzeźbiarstwo, co odróżnia je od pozostałych dziedzin sztuki. Zaglądając do pracowni artysty uczestnicy będą mogli zobaczyć jakich materiałów i narzędzi używa rzeźbiarz. Na zakończenie warsztatu każdy uczestnik wykona własną rzeźbę z masy papierowej. Warsztatowi towarzyszyć będzie zwiedzanie wystawy „Piękno zaklęte w drewnie i kamieniu”

Warsztat pt. „Na straganie w dzień targowy … - zajęcia sensoryczno-edukacyjne z kurą w tle” podczas, których dzieci poznają historię  jarmarku podhalańskiego, dawny szlak handlowy prowadzący z  Budy do Krakowa. Dowiedzą się gdzie i jak często odbywały się dawne targi, co wówczas sprzedawano, co to jest barter i handel wymienny oraz targowanie się. Wprowadzając uczestników w klimat dawnego jarmarku za pomocą zmysłów: dotyku, węchu, wzroku, smaku, słuchu będzie można poznać produkty sprzedawane dawniej podczas jarmarków oraz klimat tam panujący. Jako symbol dawnych jarmarków uczestnicy własnoręcznie z papieru i piórek wykonają kurę.

Warsztat pt. „Świat budzi się do życia… tradycje i obrzędy związane z wiosną w polskiej kulturze, wiosna w sztuce, dźwięki i zapachy wiosny”. Podczas warsztatu uczestnicy usłyszą opowieści związane z wiosną w kulturze polskiej, zapoznają się z najsłynniejszymi polskimi obrazami przedstawiającymi motyw wiosny. Wprowadzając uczestników w wiosenny klimat za pomocą zmysłów: słuchu, węchu i wzroku, będą mogli oni odgadywać dźwięki i zapachy wiosny. Na zakończenie warsztatu każdy z uczestników stworzy swój własny obraz pt. ”Wiosna”

Wystawa czasowa „Piękno zaklęte w drewnie i kamieniu” – wystawa pokonkursowa prac laureatów. Wystawa upamiętnia dwóch słynnych artystów podhalańskich – rzeźbiarzy Wojciecha Kułacha – Wawrzyńcoka oraz jego brata Piotra. 

Ścieżka muzealna po ekspozycji stałej „Nowy Targ na przełomie XIX i XX wieku – miasto, którego już nie ma”. Na wystawie prezentowane są dawne warsztaty rzemieślnicze – dla rodzin z dziećmi.

Lekcje muzealne i warsztaty edukacyjne pt. „Moja mała ojczyzna”. W związku z przypadającym w tym roku jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości organizowane są lekcjach muzealnych i warsztaty pt. „Moja mała ojczyzna” Podczas zajęć dzieci dowiedzą się m.in. czym jest współczesny patriotyzm oraz wykonają własnoręcznie symbole narodowe: godło państwowe, flagę, a na zakończenie wspólnie odśpiewają hymn państwowy. 

Warsztaty polecane dla przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjów oraz uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, uczniów niedowidzących i niesłyszących 

Czas trwania warsztatów: 60 minut

Cena 5 zł/osoba

Wszelkie informacje można uzyskać w Muzeum Podhalańskim  w Nowym Targu

tel. 18 266 77 76 lub pisząc na mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama